Deweloper Nickel Development Poznań
PREMIERA - ZBROJOWA
 • Luty 2020
 • 20 lutego 2020

  Urządzanie mieszkania - z architektem czy bez?

  Urządzanie mieszkania to czynność, którą można wykonać samemu lub zlecić jej wykonanie specjaliście, czyli architektowi wnętrz. Wbrew powszechnemu przekonaniu możliwość skorzystania z pomocy profesjonalnego projektanta wnętrz wcale nie jest zarezerwowana wyłącznie dla najbogatszych.

 • Styczeń 2020
 • 27 stycznia 2020

  Jak kupić mieszkanie od dewelopera i nie stracić zainwestowanych pieniędzy?

  Jeśli zastanawiasz się, jak zainwestować w mieszkanie i na nim nie stracić, najpierw musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakiej sytuacji mieszkanie jest inwestycją, a w jakiej nią nie jest.

   

   

 • 27 stycznia 2020

  O czym należy pamiętać kupując mieszkanie od dewelopera

  Planując zakup mieszkania, masz przed sobą kilka scenariuszy związanych z kierunkiem poszukiwań tego jednego właściwego. Gdy już wiesz, co będzie dla ciebie ważne i jakie kryteria musi ono spełniać staniesz przed wyborem ścieżki poszukiwań.

 • Grudzień 2019
 • 19 grudnia 2019

  Które piętro wybrać kupując mieszkanie?

  Wybierając wymarzone mieszkanie, bierzemy pod uwagę wiele elementów, taki jak metraż, układ czy cenę. Jak wybrać mieszkanie w bloku i na które piętro postawić, by być zadowolonym? Czy warto kupić mieszkanie na parterze? Jakie zalety mają poszczególne kondygnacje? Przeczytaj nasz poradnik i znajdź odpowiedź na wszystkie nurtujące Cię pytania!

 • 19 grudnia 2019

  Nowe przepisy w prawie dotyczącym wspólnot mieszkaniowych - co się zmieni?

  Z dniem 1 stycznia 2020 roku wchodzą w życie nowe przepisy w Ustawie o własności lokali. To już dwunasta nowelizacja ustawy uchwalonej w 1994 r., a wprowadza ona nowe zasady dotyczące małych nieruchomości. Od początku 2020 r. każda nieruchomość posiadająca więcej niż 3 wyodrębnione lokale będzie funkcjonować na takich zasadach jak większe obiekty. Ich właściciele będą traktowani jak wspólnota mieszkaniowa. Do tej pory granicę stanowiło 7 lokali. Warto przypomnieć sobie podstawowe zasady funkcjonowania wspólnot - a szczególnie powinno to zainteresować osoby, które planują zakup nieruchomości w takim małym obiekcie - będą bowiem od teraz ich obowiązywały.  

 • 19 grudnia 2019

  Jak wybrać odpowiednie mieszkanie dla siebie

  Stając w obliczu decyzji o zakupie mieszkania, musisz odpowiedzieć sobie na szereg istotnych pytań dotyczących własnych priorytetów oraz samej nieruchomości. Podpowiadamy, na jakich kwestiach się skoncentrować podczas poszukiwań, żeby wybrany lokal spełnił pokładane w nim oczekiwania.

 • Listopad 2019
 • 7 listopada 2019

  Zakup mieszkania od dewelopera – od czego zacząć?

  Decydując się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego, najlepiej rozpocząć swoje poszukiwania od zapoznania się z deweloperami. To nie mieszkania same w sobie, a właśnie deweloperzy zazwyczaj stanowią o jakości i komforcie, jakie dany lokal oferuje. Konkretne cechy oferowanych produktów przekładają się na budowanie dobrej reputacji danego dewelopera.

 • 7 listopada 2019

  Wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera - czy warto?

  Większość deweloperów posiada w ofercie wykończenie mieszkania pod klucz. Decydując się na zakup mieszkania stajemy przed wyborem - nierzadko trudnym - mieszkanie w stanie deweloperskim czy wykończone pod klucz? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na tak zadane pytanie. Zakup lokalu w standardzie pod klucz posiada bowiem zarówno zalety, jak i wady. Osoby niezdecydowane zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem. Dowiesz się z niego między innymi, czy warto kupić mieszkanie pod klucz. Jaki jest koszt i co wchodzi w zakres takiej usługi? Jakie są wady i zalety mieszkania pod klucz?

 • Październik 2019
 • 28 października 2019

  Wykończ mieszkanie z nami - Nickel Asystent

  Kupiłeś mieszkanie, dom, apartament, lokal biurowy lub usługowy na rynku pierwotnym i chcesz go profesjonalnie wykończyć? Nie masz czasu albo nie chce Ci się przeprowadzać prac wykończeniowych we własnym zakresie i szukasz specjalistów, którzy zrobią to za Ciebie? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na przynajmniej jedno z powyższych pytań, to mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie. Jest nim usługa NICKEL ASYSTENT oferowana przez dewelopera Nickel Development.

 • 28 października 2019

  Co zawiera stan deweloperski mieszkania?

  Jeśli planujesz zakup domu lub mieszkania z rynku pierwotnego, to z całą pewnością spotkałeś się z terminem stan deweloperski. Jest to bardzo popularne rozwiązanie na polskim rynku nieruchomości, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, co to znaczy. Co to jest stan deweloperski? Co wchodzi w jego zakres? Czym się różni stan deweloperski od mieszkania lub domu w standardzie pod klucz? Czy warto kupić lokal w stanie deweloperskim? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

 • Wrzesień 2019
 • 30 września 2019

  Przygotowanie mieszkania pod wynajem długoterminowy w 8 krokach

  Chcesz kupić mieszkanie na wynajem? Zostać inwestorem? A może masz nowe mieszkanie, ale starego nie sprzedałaś i chcesz oddać je w najem nowym lokatorom, co jednocześnie pozwoli na czerpanie z niego dodatkowego zarobku – tzw. dochodu pasywnego?

  Zanim to się stanie, warto podjąć kilka kroków związanych z przygotowaniem lokalu do nowej roli. Od czego zacząć? Jak się za to zabrać?

 • Lipiec 2019
 • 31 lipca 2019

  Mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego?

  Jednym z podstawowych pytań, z jakim przyjdzie ci się mierzyć przy poszukiwaniach nowego lokum dotyczy wyboru - zakup na rynku pierwotnym czy wtórnym?

  Jak nietrudno się domyślić – nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Warto jednak zrobić krótki przegląd zalet i wad obu rozwiązań.

 • Lipiec 2019
 • 24 lipca 2019

  Mieszkanie czy dom? Jak wybrać?

  Jeśli przymierzasz się do zakupu nowej nieruchomości i stoisz przed dylematem: „mieszkanie czy dom?“ przygotowaliśmy kilka pytań pomocniczych, które - mamy nadzieję - pozwolą spojrzeć obiektywnie na twoje potrzeby i łatwiej podjąć decyzję.

 • Czerwiec 2019
 • 28 czerwca 2019

  Czy warto kupować mieszkanie od dewelopera?

  Stając przed decyzją, jakiego mieszkania szukać, wielu przyszłych nabywców staje przed wyborem - nowe mieszkanie od dewelopera czy jednak używane, czyli z rynku wtórnego. Oczywiście nie ma jednej odpowiedzi co wybrać. To zależy od tego, co jest dla Ciebie ważne. Podejmując decyzję warto przeanalizować trzy obszary: lokalizację, stan techniczny oraz koszty zakupu i wykończenia, a także - późniejszego użytkowania. W tym artykule podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

 • Maj 2019
 • 9 maja 2019

  Jak najlepiej kupić pierwsze mieszkanie?

  Pytanie będące tytułem tego wpisu zadaje sobie wielu młodych ludzi, szczególnie gdy dysponują dostateczną ilością gotówki, by przeznaczyć ją na wkład własny. Pierwsze mieszkanie rzadko kiedy jest docelowym miejscem, z którym zwiążemy resztę naszego życia. Sugerujemy więc wybierać lokum uniwersalne – tak, aby łatwo było je za kilka lat sprzedać.

 • Kwiecień 2019
 • 9 kwietnia 2019

  Jak zorganizować przeprowadzkę?

  Większość mieszkań na Osiedlu Botanicznym oraz w Willach Wodziczki została już wydana naszym klientom. Jesteśmy zatem w najlepszym momencie, aby przedstawić kilka podpowiedzi jak zabrać się za przeprowadzkę.

  Przenosiny do nowego lokum to złożony proces, który wymaga metodycznego podejścia. Należy spojrzeć na nie jak na wysiłek obwarowany dość sztywnym zestawem procedur. Osoby z doświadczeniem w przeprowadzkach twierdzą, że proces każdorazowo wygląda tak samo: dzieli się na etapy, które opisujemy poniżej.

 • Marzec 2019
 • 1 marca 2019

  Apartamenty inwestycyjne - czy się opłaca?

  Każdy, kto choć trochę interesował się w ostatnich latach rynkiem nieruchomości musiał zauważyć, że oferta nieruchomości wypoczynkowych pod wynajem bardzo urosła. I trudno się temu dziwić - w obliczu mizerii na rynku lokat bankowych i niepewności finansowych produktów inwestycyjnych. Podstawowa zaleta nieruchomości jest taka, że nie stoi za nimi żadna skomplikowana zasada działania, jak ma to często miejsce w przypadku finansowych produktów inwestycyjnych. A jaką dodatkową przewagę dają apartamenty inwestycyjne w kurortach?

   

 • Styczeń 2019
 • 30 stycznia 2019

  Uwłaszczenie użytkowników wieczystych – czy warto szybko uiścić opłatę przekształceniową?

  Wraz z początkiem roku dotychczasowi użytkownicy wieczyści gruntów publicznych stali się ich właścicielami. Każdy z nich ma udział we własności proporcjonalny do udziału w powierzchni posiadanej przez nich nieruchomości mieszkaniowej. Jednak nie odbywa się to bezpłatnie. Grunt należy „kupić“ od poprzedniego właściciela - czyli Skarbu Państwa albo do samorządu. Można to zrobić jednorazowo lub na raty i warto zastanowić się jaka opcja bardziej Ci odpowiada. Różnica w kosztach może być znaczna.

 • Listopad 2018
 • 7 listopada 2018

  Kiedy kupować mieszkanie: na początku czy na końcu inwestycji?

  Kupując mieszkanie, wiążemy się z jakimś miejscem na dłuższy czas. Kiedy już wybierzemy, gdzie chcemy mieszkać, czeka nas jeszcze decyzja, na jakim etapie inwestycji dokonać zakupu – na początku czy bliżej końca.

 • Październik 2018
 • 24 października 2018

  Gwarancja a rękojmia - Co powinnaś wiedzieć kupując mieszkanie?

  Kupując mieszkanie samodzielnie, często można zagubić się w prawnym żargonie i wpaść w pułapki terminologiczne. Nawet kwestia relatywnie prosta, jak rozróżnienie gwarancji i rękojmi, może stanowić znaczący problem.

  Zacznijmy więc od kwestii technicznych. Po pierwsze, rękojmia to coś do czego, jako klient, masz prawo na mocy obowiązujących przepisów, wynika ona bowiem z kodeksu cywilnego. Gwarancja natomiast jest kwestią umowną, podlegającą uzgodnieniu.

 • Wrzesień 2018
 • 8 września 2018

  Zanim kupisz mieszkanie, poznaj prawa i obowiązki członka wspólnoty mieszkaniowej.

  Przeniesienie własności z dewelopera na nabywcę lokalu w dzisiejszych czasach jest niemal zawsze równoznaczne z wejściem do wspólnoty mieszkaniowej. Choć w dalszym ciągu w Polsce do spółdzielni mieszkaniowych należy ponad 2 miliony mieszkań, to we wspólnotach jest ich już niemal 3 miliony, a liczba ta stale rośnie. Przyjrzyjmy się zatem jakie prawa i obowiązki są związane z przynależnością do wspólnoty mieszkaniowej.

 • Sierpień 2018
 • 20 sierpnia 2018

  Po co nam Biuro Obsługi Klienta?

  Każdy, kto ma za sobą pierwszy zakup mieszkania, z pewnością przypomina sobie tę radość wyczekiwania na klucze i chęć jak najszybszego rozpoczęcia prac wykończeniowych, a w dalszej kolejności sprawnej przeprowadzki. Odbiór mieszkania to niestety często zimny prysznic na głowę rozpaloną marzeniami i planami nowych właścicieli nieruchomości.

 • Lipiec 2018
 • 6 lipca 2018

  Co trzeba wiedzieć o montażu klimatyzacji w mieszkaniu

  Mieszkania obecnie projektowane są tak, aby zapewnić we wnętrzu jak najwięcej światła. To przekłada się na dobre samopoczucie mieszkańców, a poza tym – duże okna wyglądają bardzo estetycznie i elegancko. Jasne wnętrze czy komfort temperaturowy? A może obie korzyści na raz?

 • Maj 2018
 • 14 maja 2018

  Wakacyjne inwestycje

  Inwestycje condo jeszcze kilka lat temu były dostępne jedynie dla dużych, pakietowych inwestorów. Dzisiaj – przy obecnych cenach oraz coraz bogatszej ofercie deweloperów, zakup mieszkania w którejś z wakacyjnych miejscowości nie jest już żadną ekstrawagancją. Początkujący inwestorzy najchętniej korzystają z formy mieszanej – chcą zarabiać na wynajmie, ale także planują spędzać w apartamencie urlop. Taka na przykład opcja jest możliwa przy zakupie lokalu w kołobrzeskim Podczelu w Apartamentach Koło Brzegu – inwestycji realizowanej przez Nickel Development.

 • Kwiecień 2018
 • 27 kwietnia 2018

  Dlaczego warto iść do biura dewelopera? Czego nie dowiesz się online?

  Prawie każdy, kto poważnie myśli o zakupie mieszkania, pierwszy ruch w kierunku swojego nowego lokum wykonuje w internecie. Wydaje się, że sieć daje nieograniczone możliwości przekazywania informacji potencjalnym klientom. Wiele osób pewnie nawet zastanawia się, czy nie można by kupować mieszkań przez internet. Jak na razie, to formalnie niemożliwe. Poza tym, uważamy, że nie byłoby to dobre dla samych nabywców.

 • Marzec 2018
 • 20 marca 2018

  Zmieniam mieszkanie. Jak się do tego zabrać?

  Mamy kilka wskazówek dotyczących tego, jak zabrać się za cały proces związany ze zmianą mieszkania. Tak, aby przebiegł sprawnie, a jednocześnie sprawiał frajdę. Najbardziej skorzystasz z niego, gdy stoisz przed tym wyzwaniem po raz pierwszy. Mamy jednak nadzieję, że dostarczymy Ci wartościowych wskazówek, nawet jeśli masz już za sobą doświadczenia związane z zakupem nieruchomości.

  Na początek warto zadać sobie kilka ogólnych pytań związanych z tym, co lubimy i czego potrzebujemy.

 • 20 marca 2018

  Kolejne mieszkanie od tego samego dewelopera. Warto?

  W porównaniu do innych zakupów, mieszkanie kupujemy bardzo rzadko. Wyłączając grupę osób zawodowo inwestujących w nieruchomości, mieszkanie kupuje się najwyżej cztery razy w życiu. Mamy to szczęście, że nasi klienci kupują od nas bardzo często kolejne dwa, a nieco rzadziej - trzy mieszkania. Choć początkowo wydaje się to dziwne, po dłuższym zastanowieniu logika przychodzi z pomocą i pomaga uznać racjonalność takiego postępowania. Dlaczego więc warto szukać kolejnego mieszkania u znanego już dewelopera?
 • 20 marca 2018

  Co trzeba sprawdzić przy wyborze mieszkania, aby niczego nie przeoczyć?

  Z zakupem nowego mieszkania zwykle wiążą się emocje. O ile nie jesteś wytrawnym inwestorem, który ma za sobą przynajmniej kilkanaście takich transakcji, pamiętaj, że emocje potrafią tak samo pomagać, jak i szkodzić. Trzeba cieszyć się swoimi decyzjami, a jednocześnie mieć pewność, że przy ich podejmowaniu wzięliśmy pod uwagę wszystkie istotne elementy. Przygotowaliśmy listę takich, które naszym zdaniem mogą w znaczący sposób wpłynąć na wybór lub odrzucenie konkretnych propozycji.
Grupa Nickel
Naszą siłą jest Synergia

Nickel Development istnieje już od 1998 roku. Od tego czasu tworzymy domy i mieszkania w Poznaniu oraz poza rodzimą Wielkopolską. Wiedza, jaką od lat gromadzimy, pozwala nam z każdą nową inwestycją wdrażać coraz doskonalsze rozwiązania budowlane i funkcjonalne. Naszym atutem są pasja i zaangażowanie. Pragniemy tworzyć dla Państwa niezwykłe miejsca, w których po prostu wygodnie się żyje. Chcąc osiągnąć ten cel, wybieramy tylko najlepsze lokalizacje. Na wybudowanych przez nas osiedlach dbamy o infrastrukturę oraz zieleń. Przy realizacji projektów współpracujemy z renomowanymi pracowniami architektonicznymi, ponieważ chcemy, by nasze inwestycje były dla Państwa oraz dla nas powodem do dumy. Układy funkcjonalne naszych mieszkań dają komfort i pozwalają optymalnie zaaranżować przestrzeń. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, nieustannie poszerzamy wachlarz naszych usług. Dlatego obok komfortowych mieszkań, oferujemy bezpłatne usługi doradztwa kredytowego, biorąc na siebie wszelkie formalności. Wykańczamy także Państwa mieszkania pod klucz, według najnowszych światowych trendów. Wybierając nas, wybieracie Państwo dom, do którego chętnie będziecie wracać.

Jesteśmy częścią grupy kapitałowej Nickel.

Bądź na bieżąco

Biuro sprzedaży mieszkań

Nickel Development
ul. Piątkowska 110, 60-649 Poznań

pon - pt 8:00 do 17:00

 

Napisz do nas