Deweloper Nickel Development Poznań
PREMIERA - ZBROJOWA
 • 2020
 • 18 września 2020

  Czy koronakryzys to dobry moment na inwestowanie w nieruchomości?

  Są inwestorzy, którzy wyznają zasadę, że najlepiej jest inwestować w kryzysie, kiedy ceny spadają. Wówczas można liczyć na najlepsze zwroty w momencie, gdy rynek będzie z powrotem w fazie wzrostowej. Tacy inwestorzy nie mają co liczyć na spadki cen nowych mieszkań w Poznaniu, choć w pozostałych dużych miastach mogą szukać okazji.

  Trzeba przy tym jednak zaznaczyć, że to podejście dla doświadczonych. Tym, którzy chcą bezpiecznie ulokować zgromadzone oszczędności proponujemy poszukać inwestycji charakteryzujących się stabilnym wzrostem. Nieruchomości poznańskie będą dobrym wyborem.

 • 15 lipca 2020

  Mieszkanie na przedmieściach - zalety i wady

  Domek z ogródkiem i labradorem oraz garaż, czyli gwarancja miejsca parkingowego. Jakie są tak naprawdę zalety mieszkania na przedmieściach? Życie w centrum miasta, niegdyś synonim prestiżu społecznego, dzisiaj budzi wiele wątpliwości związanych z wszechobecnym betonem, brakiem zieleni miejskiej i miejsc parkingowych, które najczęściej są zajęte nie przez mieszkańców, ale osoby dojeżdżające do pracy czy turystów. Czy to oznacza, że należy uciekać z centrum? Zanim odpowiemy na to pytanie, przekonaj się, jakie są wady i zalety mieszkania na przedmieściach.

 • 2 lipca 2020

  Wynajem czy kupno lokalu użytkowego - co się bardziej opłaca?

  Inwestycja w nieruchomość, nawet jeśli uznawana za bezpieczną, jest wyzwaniem. Co jest zatem bardziej opłacalne - wynajem czy kupno lokalu użytkowego? Dowiedz się, kiedy warto rozważyć zakup nieruchomości pod działalność komercyjną i dlaczego w dłuższej perspektywie czasowej wynajem może okazać się mniej rentownym rozwiązaniem. 

 • 9 czerwca 2020

  Zakup apartamentu wakacyjnego do spółki z teściami lub rodzeństwem. Dlaczego nie? To zdanie 15% Polaków.

  Co trzeci (37%) z dorosłych Polaków rozważa zakup własnej nieruchomości wypoczynkowej. Tak wynika z ogólnopolskich badań opinii, które zleciła nasza firma. Nie wszyscy jednak mogą sobie na to pozwolić w pojedynkę. Możliwość samodzielnego zakupu apartamentu lub domu wakacyjnego na potrzeby własne i najbliższej rodziny (współmałżonek/parter i/lub dzieci) deklaruje prawie co dziesiąty dorosły (9%). Ale od czego są krewni?

 • 8 czerwca 2020

  Wybór mieszkania - rynek pierwotny vs wtórny

  „Rynek pierwotny a wtórny” to wciąż gorący temat do dyskusji, między innymi ze względu na niesłabnące zainteresowanie kupnem własnego mieszkania. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to jeden z pierwszych etapów podejmowania ważnej w życiu decyzji. Co ciekawe, dane udostępnione przez NBP wskazują, że w większości analizowanych miast w Polsce rynek wtórny wypada drożej (choć jest to nieznaczna różnica) w porównaniu z pierwotnym. Jakie są zatem realne różnice i które mieszkanie warto wybrać? Sprawdź, co daje większe możliwości - rynek pierwotny czy wtórny.

 • 8 czerwca 2020

  Jak urządzić małe mieszkanie w bloku?

  Niewielki lokal to wyzwanie nawet dla projektantów wnętrz, ponieważ wymaga przemyślanej aranżacji. Dowiedz się, jak urządzić małe mieszkanie w bloku, żeby nie rezygnować z estetycznego wyglądu salonu czy kuchni. Wiele osób bowiem zakłada, że funkcjonalność nie idzie w parze z designerskimi wnętrzami. Tymczasem, kluczem do udanej aranżacji niewielkiego metrażu jest kreatywność i odrobina sprytu. Nie musisz rezygnować z najnowszych trendów, a dzięki kilku prostym zasadom, stworzysz własny pomysł na małe mieszkanie

 • 27 maja 2020

  Odbiór mieszkania od dewelopera - na co zwrócić uwagę?

  Odbiór mieszkania od dewelopera to ważny moment w procesie zakupu nieruchomości. Jak wyglądają procedury odbiorowe w Nickel Development? Na co warto zwrócić uwagę w trakcie odbioru? Co się dzieje po odbiorze? Przygotowaliśmy artykuł, aby odpowiedzieć na te pytania.

 • 20 maja 2020

  Jak przygotować się do zakupu mieszkania?

  Inwestowanie to przede wszystkim odpowiednia strategia, która ma za zadanie zwiększyć Twoje zyski. Zakup pierwszego mieszkania, choć nie zawsze traktowany w ten sposób, również jest inwestycją, która może się w przyszłości zwrócić. Jak zatem wybrać nieruchomość, żeby z czasem zyskała na wartości? Poznaj siedem czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie mieszkania. Przygotowanie do inwestycji zwiększa szansę, że podejmiesz świadomą decyzję i kupisz lokal, który rzeczywiście będzie służył Twojej rodzinie w następnych latach. 

 • 17 maja 2020

  Najczęstsze błędy związane z zakupem mieszkania

  Poznaj osiem najczęściej popełnianych błędów przy zakupie mieszkania. O tym, że jest to poważne przedsięwzięcie finansowe, które warto przemyśleć, nikomu nie trzeba przypominać. Na co jednak warto szczególnie zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji? Pokażemy błędy, które prowadzą do ciągłej frustracji i kosztów, których można było uniknąć. Udany zakup mieszkania na rynku pierwotnym wymaga fachowej wiedzy, której nie masz obowiązku posiadać, dlatego śmiało skorzystaj z naszej pomocy.

 • 8 maja 2020

  Czy warto korzystać z pomocy fachowca podczas odbioru mieszkania?

  Gdy przychodzi do odbioru technicznego mieszkania, ale nie czujesz się ekspertem w tematach budowlanych, możesz chcieć skorzystać z usług fachowca, który będzie towarzyszył podczas procedury odbiorowej. Czy obecność fachowca podczas odbioru jest dozwolona? W czym może pomóc, a w czym nie? Na te pytania staramy się odpowiedzieć w tym artykule.

 • 9 kwietnia 2020

  Procedury odbiorowe odporne na pandemię

  Pytania dotyczące procedur, które w normalnych okolicznościach mają oczywiste odpowiedzi, podczas epidemii mogą rodzić pewne wątpliwości. Taką procedurą jest odbiór mieszkania. Czy procedury odbiorowe zmieniły się w obliczu obecnych okoliczności, związanych z pandemią koronawirusa? Jak wyglądały wcześniej, i jakie środki ostrożności wprowadziliśmy w tym obszarze? Możecie również zapytać, jak w możliwie największym stopniu usprawnić odbiór mieszkania? Niektóre zalecenia bowiem są uniwersalne, mogą mieć zastosowanie zarówno do okresu bieżącego kryzysu, jak i do odbiorów odbywających się dotychczas.

   

 • 31 marca 2020

  Mieszkanie wielofunkcyjne od zaraz

  W obecnych czasach gorącym tematem jest praca z domu – jednak „domowe biuro” to nie jedyna rola, wobec której będziemy postawieni przed potrzebą adaptacji naszej przestrzeni. Może zajść potrzeba stworzenia domowej szkoły, przedszkola bądź żłobka. Jeżeli mieszkanie nie posiada wielu odrębnych pomieszczeń, dopasowanie go do nowych ról może nastręczyć kłopotów.

 • 25 marca 2020

  Mieszkanie w mieście czy dom za miastem?

  Mieszkanie w mieście czy dom na przedmieściach? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób myślących o zmianie miejsca zamieszkania. Jak to zwykle w życiu bywa, każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, dlatego podjęcie ostatecznej decyzji nie jest takie proste. Trudno też komuś doradzić co powinien wybrać, mieszkanie w mieście czy dom pod miastem, ponieważ to, co dla jednego jest zaletą, dla drugiego może być wadą. Zanim podejmiemy jakąś decyzję warto przygotować sobie listę plusów i minusów każdego rozwiązania. Poniżej prezentujemy wady i zalety mieszkania za miastem i w mieście.

 • 24 marca 2020

  Kupić duże mieszkanie, czy połączyć dwa mniejsze?

  Potrzeby mieszkaniowe zmieniają się wraz z upływem czasu. Co w związku z tym jest lepszym rozwiązaniem - podział mieszkania na dwa czy kupno jednego, ale dużego? Standardowa “ścieżka mieszkaniowa” wygląda następująco: najpierw decydujesz się na kawalerkę, później powiększa Ci się rodzina, więc kupujesz coś większego, by na końcu stwierdzić, że dzieci się wyprowadziły i mieszkanie jednak jest za duże, a Ty musisz je sprzedać mimo, że nie ma chętnych na duże lokale. Nie brzmi zachęcająco, prawda? Sprawdź, dlaczego warto wziąć pod uwagę podział mieszkania na dwa. 

 • 24 marca 2020

  Jaki metraż mieszkania wybrać?

  Zastanawiasz się, czy kupić mieszkanie? To jedna z najważniejszych decyzji w Twoim życiu. W związku z tym musisz też wybrać odpowiedni metraż mieszkania. Rynek nieruchomości jest bardzo rozbudowany i większość deweloperów ma w swojej ofercie mieszkania o różnej powierzchni użytkowej. Co decyduje o tym, jaki metraż mieszkania jest najlepszy? Wpływa na to kilka czynników, które omówimy w poniższym artykule. 

 • 10 marca 2020

  Na czym polega rachunek powierniczy? Zakup mieszkania od dewelopera.

  Dzięki instytucji rachunku powierniczego kupujący mieszkania od deweloperów mają ochronę przed sytuacją, w której deweloper bankrutuje lub nie wywiązuje się z umowy, nie oddając pieniędzy wpłaconych na zakup lokalu. Na czym zatem polega funkcjonowanie rachunku powierniczego?

 • 10 marca 2020

  20 atutów na 20-lecie Osiedla Księżnej Dąbrówki

  W tym roku mija 20 lat od momentu wbicia pierwszej łopaty na budowie Osiedla Księżnej Dąbrówki w podpoznańskiej Dąbrówce. Osiedle będące flagowym produktem Nickel Development i mocno kojarzone z firmą to wyraz długofalowej wizji zarządzających, a także architektoniczna perełka wśród osiedli wznoszonych na przedmieściach.

 • 20 lutego 2020

  Urządzanie mieszkania - z architektem czy bez?

  Urządzanie mieszkania to czynność, którą można wykonać samemu lub zlecić jej wykonanie specjaliście, czyli architektowi wnętrz. Wbrew powszechnemu przekonaniu możliwość skorzystania z pomocy profesjonalnego projektanta wnętrz wcale nie jest zarezerwowana wyłącznie dla najbogatszych.

 • 27 stycznia 2020

  Jak kupić mieszkanie od dewelopera i nie stracić zainwestowanych pieniędzy?

  Jeśli zastanawiasz się, jak zainwestować w mieszkanie i na nim nie stracić, najpierw musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakiej sytuacji mieszkanie jest inwestycją, a w jakiej nią nie jest.

   

   

 • 27 stycznia 2020

  O czym należy pamiętać kupując mieszkanie od dewelopera

  Planując zakup mieszkania, masz przed sobą kilka scenariuszy związanych z kierunkiem poszukiwań tego jednego właściwego. Gdy już wiesz, co będzie dla ciebie ważne i jakie kryteria musi ono spełniać staniesz przed wyborem ścieżki poszukiwań.

 • 2019
 • 19 grudnia 2019

  Które piętro wybrać kupując mieszkanie?

  Wybierając wymarzone mieszkanie, bierzemy pod uwagę wiele elementów, taki jak metraż, układ czy cenę. Jak wybrać mieszkanie w bloku i na które piętro postawić, by być zadowolonym? Czy warto kupić mieszkanie na parterze? Jakie zalety mają poszczególne kondygnacje? Przeczytaj nasz poradnik i znajdź odpowiedź na wszystkie nurtujące Cię pytania!

 • 19 grudnia 2019

  Nowe przepisy w prawie dotyczącym wspólnot mieszkaniowych - co się zmieni?

  Z dniem 1 stycznia 2020 roku wchodzą w życie nowe przepisy w Ustawie o własności lokali. To już dwunasta nowelizacja ustawy uchwalonej w 1994 r., a wprowadza ona nowe zasady dotyczące małych nieruchomości. Od początku 2020 r. każda nieruchomość posiadająca więcej niż 3 wyodrębnione lokale będzie funkcjonować na takich zasadach jak większe obiekty. Ich właściciele będą traktowani jak wspólnota mieszkaniowa. Do tej pory granicę stanowiło 7 lokali. Warto przypomnieć sobie podstawowe zasady funkcjonowania wspólnot - a szczególnie powinno to zainteresować osoby, które planują zakup nieruchomości w takim małym obiekcie - będą bowiem od teraz ich obowiązywały.  

 • 19 grudnia 2019

  Jak wybrać odpowiednie mieszkanie dla siebie

  Stając w obliczu decyzji o zakupie mieszkania, musisz odpowiedzieć sobie na szereg istotnych pytań dotyczących własnych priorytetów oraz samej nieruchomości. Podpowiadamy, na jakich kwestiach się skoncentrować podczas poszukiwań, żeby wybrany lokal spełnił pokładane w nim oczekiwania.

 • 7 listopada 2019

  Zakup mieszkania od dewelopera – od czego zacząć?

  Decydując się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego, najlepiej rozpocząć swoje poszukiwania od zapoznania się z deweloperami. To nie mieszkania same w sobie, a właśnie deweloperzy zazwyczaj stanowią o jakości i komforcie, jakie dany lokal oferuje. Konkretne cechy oferowanych produktów przekładają się na budowanie dobrej reputacji danego dewelopera.

 • 7 listopada 2019

  Wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera - czy warto?

  Większość deweloperów posiada w ofercie wykończenie mieszkania pod klucz. Decydując się na zakup mieszkania stajemy przed wyborem - nierzadko trudnym - mieszkanie w stanie deweloperskim czy wykończone pod klucz? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na tak zadane pytanie. Zakup lokalu w standardzie pod klucz posiada bowiem zarówno zalety, jak i wady. Osoby niezdecydowane zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem. Dowiesz się z niego między innymi, czy warto kupić mieszkanie pod klucz. Jaki jest koszt i co wchodzi w zakres takiej usługi? Jakie są wady i zalety mieszkania pod klucz?

 • 28 października 2019

  Wykończ mieszkanie z nami - Nickel Asystent

  Kupiłeś mieszkanie, dom, apartament, lokal biurowy lub usługowy na rynku pierwotnym i chcesz go profesjonalnie wykończyć? Nie masz czasu albo nie chce Ci się przeprowadzać prac wykończeniowych we własnym zakresie i szukasz specjalistów, którzy zrobią to za Ciebie? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na przynajmniej jedno z powyższych pytań, to mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie. Jest nim usługa NICKEL ASYSTENT oferowana przez dewelopera Nickel Development.

 • 28 października 2019

  Co zawiera stan deweloperski mieszkania?

  Jeśli planujesz zakup domu lub mieszkania z rynku pierwotnego, to z całą pewnością spotkałeś się z terminem stan deweloperski. Jest to bardzo popularne rozwiązanie na polskim rynku nieruchomości, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, co to znaczy. Co to jest stan deweloperski? Co wchodzi w jego zakres? Czym się różni stan deweloperski od mieszkania lub domu w standardzie pod klucz? Czy warto kupić lokal w stanie deweloperskim? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

 • 30 września 2019

  Przygotowanie mieszkania pod wynajem długoterminowy w 8 krokach

  Chcesz kupić mieszkanie na wynajem? Zostać inwestorem? A może masz nowe mieszkanie, ale starego nie sprzedałaś i chcesz oddać je w najem nowym lokatorom, co jednocześnie pozwoli na czerpanie z niego dodatkowego zarobku – tzw. dochodu pasywnego?

  Zanim to się stanie, warto podjąć kilka kroków związanych z przygotowaniem lokalu do nowej roli. Od czego zacząć? Jak się za to zabrać?

 • 31 lipca 2019

  Mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego?

  Jednym z podstawowych pytań, z jakim przyjdzie ci się mierzyć przy poszukiwaniach nowego lokum dotyczy wyboru - zakup na rynku pierwotnym czy wtórnym?

  Jak nietrudno się domyślić – nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Warto jednak zrobić krótki przegląd zalet i wad obu rozwiązań.

 • 24 lipca 2019

  Mieszkanie czy dom? Jak wybrać?

  Jeśli przymierzasz się do zakupu nowej nieruchomości i stoisz przed dylematem: „mieszkanie czy dom?“ przygotowaliśmy kilka pytań pomocniczych, które - mamy nadzieję - pozwolą spojrzeć obiektywnie na twoje potrzeby i łatwiej podjąć decyzję.

Grupa Nickel
Naszą siłą jest Synergia

Nickel Development istnieje już od 1998 roku. Od tego czasu tworzymy domy i mieszkania w Poznaniu oraz poza rodzimą Wielkopolską. Wiedza, jaką od lat gromadzimy, pozwala nam z każdą nową inwestycją wdrażać coraz doskonalsze rozwiązania budowlane i funkcjonalne. Naszym atutem są pasja i zaangażowanie. Pragniemy tworzyć dla Państwa niezwykłe miejsca, w których po prostu wygodnie się żyje. Chcąc osiągnąć ten cel, wybieramy tylko najlepsze lokalizacje. Na wybudowanych przez nas osiedlach dbamy o infrastrukturę oraz zieleń. Przy realizacji projektów współpracujemy z renomowanymi pracowniami architektonicznymi, ponieważ chcemy, by nasze inwestycje były dla Państwa oraz dla nas powodem do dumy. Układy funkcjonalne naszych mieszkań dają komfort i pozwalają optymalnie zaaranżować przestrzeń. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, nieustannie poszerzamy wachlarz naszych usług. Dlatego obok komfortowych mieszkań, oferujemy bezpłatne usługi doradztwa kredytowego, biorąc na siebie wszelkie formalności. Wykańczamy także Państwa mieszkania pod klucz, według najnowszych światowych trendów. Wybierając nas, wybieracie Państwo dom, do którego chętnie będziecie wracać.

Jesteśmy częścią grupy kapitałowej Nickel.

Bądź na bieżąco

Biuro sprzedaży mieszkań

Nickel Development
ul. Piątkowska 110, 60-649 Poznań

pon - pt 8:00 do 17:00

 

Napisz do nas