Deweloper Nickel Development Poznań
APARTAMENTY NAD MORZEM
 • 2024
 • 7 czerwca 2024

  Artystyczna ekologia: mural Nickel Development i kampanii "OZE? Każdy może!" w sercu Poznania

  Od lat konsekwentnie angażujemy się w projekty zmierzające do propagowania zrównoważonego budownictwa. Jesteśmy też świadomi naszych ekologicznych zobowiązań. Te idee wpisane są w DNA NICKEL Development. Jak wcielamy je w życie?

 • 16 maja 2024

  Obraz i słowo – sztuka komunikacji wizualnej w Fiqus Marcelin

  Dobrze zaprojektowany wayfinding jest sztuką uczynienia przestrzeni zrozumiałą, inspirującą i przyjemną do odkrywania. W świecie pełnym informacji staje się kluczowym elementem, umożliwiającym skuteczne poruszanie się i łatwą percepcję otoczenia. W Fiqus Marcelin postawiliśmy sobie za cel stworzenie systemu identyfikacji wizualnej, która harmonijne łączy w sobie funkcjonalność z artyzmem.

 • 2023
 • 5 grudnia 2023

  ST_ART Piątkowo łączy sztukę z nowoczesnością

  Piątkowo traktowane początkowo jako sypialnia Poznania, obecnie zyskuje w oczach mieszkańców jako dobrze zagospodarowana dzielnica, z terenami zielonymi i licznymi udogodnieniami. Potencjał miejsca wzmacnia Kampus Morasko sprawiając, że na Piątkowie pojawia się coraz więcej młodych ludzi. Dla nich właśnie powstaje nowoczesna zabudowa, której reprezentantem jest nasza inwestycja ST_ART Piątkowo, która już w nazwie zawiera świeżość i początek, a także zaprasza do dialogu ze sztuką.

 • 5 grudnia 2023

  Trendy w projektowaniu kuchni

  W aranżacji kuchni, podobnie jak w modzie czy designie wnętrz, trendy nieustannie się zmieniają, wprowadzając nowe inspiracje i pomysły. Najnowsze trendy w kuchni kształtują przestrzeń w różnych kierunkach. Dowiedz się, jakie kolory i materiały dominują obecnie w tym pomieszczeniu. Sprawdź też, jaką rolę odgrywają elementy dekoracyjne oraz jak dostosować swoją kuchnię do najnowszych trendów, tworząc przy tym funkcjonalne i stylowe miejsce do gotowania i spędzania czasu. 

 • 29 listopada 2023

  Poznański standard mieszkaniowy ideą konferencji „Dom, Dzielnica, Miasto”

  Poznań kształtowany jest przez urbanistów, architektów i deweloperów, którzy w procesie planowania i projektowania powinni uwzględniać także głos lokalnej społeczności i tworzyć miasto w taki sposób, aby było ono przyjazne, funkcjonalne i wygodne do życia. Chociaż aktywna współpraca tych trzech podmiotów wydaje się oczywista, to nie zawsze okoliczności sprzyjają, aby wystarczająco dużo czasu poświęcić na wspólne konsultacje i holistyczne spojrzenie na miasto jako z jednej strony tworzywo, na którym się pracuje, a z drugiej – na żywy organizm z mieszkańcami, posiadającymi swoje oczekiwania i marzenia.

 • 9 października 2023

  Czy warto inwestować w nieruchomości 2024?

  Czy warto inwestować w nieruchomości w 2024 roku? Ekonomiści potwierdzają, że rekordowa inflacja i kryzys energetyczny wprowadzają niepewność finansową i stawiają pod znakiem zapytania wiele finansowych przedsięwzięć. Chociaż zakup nieruchomości od lat uważany jest za najlepszą lokatę kapitału, wprowadzenie nowych kryteriów udzielania kredytów hipotecznych i wysokie stawki WIBOR mogą zniechęcać do podejmowania takich decyzji. Przeczytaj i dowiedz się, czy warto teraz inwestować w nieruchomości.

 • 6 października 2023

  Stan deweloperski - co to znaczy?

  Stan deweloperski – co to znaczy? Jeśli planujesz zakup  swojego pierwszego mieszkania lub domu, na pewno często spotykasz się z tą definicją. Wyjaśniamy, co obejmuje stan deweloperski i zdradzamy dlaczego - w zależności od dewelopera lub rodzaju nieruchomości, pojęcie „stan deweloperski” może obejmować co innego.

 • 6 października 2023

  Co wpływa na cenę mieszkania?

  Czy wiesz, co wpływa na cenę mieszkania? Czy jest to inflacja, polityka dewelopera, rynkowe trendy, lokalizacja? W tym artykule wyjaśnimy dokładnie, od czego zależy cena mieszkania i jakie czynniki mają wpływ na jej wysokość. Dowiedz się, dlaczego mieszkania, które pochodzą z różnych inwestycji jednego dewelopera, mogą mieć inne ceny za metr kwadratowy.

 • 21 lipca 2023

  Bezpieczny Kredyt 2% – raty znacznie niższe od czynszu najmu

  Zakup mieszkania lub domu w programie dopłat Bezpieczny Kredyt 2% (BK2%) zwyczajnie się opłaca. Jak wynika z wyliczeń, które konsultowaliśmy z partnerską kancelarią finansową https://experci24.pl/, rata kredytu w BK2% będzie niższa nie tylko od raty zwykłego kredytu, ale również od średnich cen wynajmu mieszkania w odpowiednich przedziałach wielkości. Program BK2% otwiera nowe możliwości osobom, które do tej pory nie mogły sobie pozwolić na zakup mieszkania - w przypadku mieszkań z naszej oferty raty będą niższe do nawet 1 700 zł względem standardowych. Zakup powinny więc rozważyć również te osoby, które było stać na mieszkanie, ale wybierali najem z innych powodów. Teraz mają szansę na budowanie majątku osobistego na znacznie korzystniejszych warunkach.

   

 • 16 lipca 2023

  Psiaki chwytają nas za serce

  Bez wątpienia jesteśmy zróżnicowanym zespołem o rozmaitych zainteresowaniach i poglądach, ale także wiele nas łączy: uwielbiamy psy i staramy się funkcjonować ekologicznie. Interesujemy się losem zwierząt i leży nam na sercu dobro naszych czworonożnych przyjaciół, dlatego bardzo chcieliśmy pomóc pieskom ze schronisk i znaleźliśmy taki sposób, aby przy okazji wesprzeć również ideę zrównoważonego rozwoju.

   

 • 7 lipca 2023

  Doświadczanie ptakoterapii

  Jedną z form terapii, obecnie coraz bardziej popularną jest ornitologia terapeutyczna. Jest to technika, pozwalająca oderwać myśli od codziennych problemów i trosk. Kiedy śledzimy wędrówki ptaków, obcując z przyrodą, świeżym powietrzem, szumem drzew, naturalnymi zapachami, to nasze myśli zaczynają błądzić, poszerza się pole skojarzeń i mimowolnie odcinamy się od problemów które nas na co dzień przytłaczają. Krótko mówiąc dzięki kontaktom z naturą zdolności poznawcze odbudowują się, w dużej mierze także dzięki kojącym i uspokajając odgłosom ptaków.

   

 • 9 czerwca 2023

  Grzybowo – wakacje w mikroklimacie

  Już w XIX wieku kuracjusze tłumnie zjeżdżali nad Bałtyk, by korzystać z zalecanej przez lekarzy talasoterapii (terapii morzem) i balneoterapii (terapii wykorzystującej lecznicze właściwości wód podziemnych i borowiny). Dzisiaj powszechnie wiadomo, że na dobroczynne działanie morskiego klimatu składa się zarówno woda morska, jaki i unoszący się w powietrzu jod. Woda morska dostarcza naszemu organizmowi składniki odżywcze oraz tlen, nawilża skórę, naturalnie oczyszcza, zwiększa ukrwienie, a także poprawia elastyczność skóry. Nadmorskie inhalacje z kolei dotleniają organizm, łagodzą alergię, normalizują ciśnienie krwi, wspomagają serce, wzmacniają odporność, pogłębiają oddech oraz usprawniają pracę tarczycy.

   

   

 • 29 maja 2023

  Naturama – osiedle w ludzkiej skali

  „Naturama to projekt skierowany do ludzi ceniących otwartość. Podczas projektowania zależało nam na stworzeniu, przy pomocy spójnego alfabetu budynków, przestrzeni, która będzie jednocześnie tożsama stylistycznie, niepowtarzalna w odbiorze i przepełniona zielenią.”

  MARCIN WOJTYŚ, architekt, WWA

 • 24 kwietnia 2023

  Inwestuj w naszą planetę

  22 kwietnia, jak co roku, obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Niestety od dłuższego już czasu święto to nie jest radosnym ukłonem w stronę natury, a każdorazowo przynosi smutniejsze konstatacje oraz coraz poważniej brzmiące informacje o katastrofalnym stanie otaczającej nas przyrody. Dzień przed tegorocznymi obchodami ukazał się raport Światowej Organizacji Meteorologicznej, w którym stwierdzono, że „zmiany klimatyczne w 2022 r. postępowały od szczytów górskich po głębiny oceanów”, czyli nie ominęły żadnego zakątka naszego globu.

 • 3 kwietnia 2023

  STRZESZYN WŚRÓD TOP 10 MIEJSC NA SPACER W POZNANIU

  Poznański Strzeszyn został wyróżniony przez portal Miasto Poznań jako jedno z najciekawszych okolic na spacer! Miejsce niezaprzeczalnie kojarzy się z  odpoczynkiem wśród zieleni, terenami rekreacyjnymi, akwenami, starodrzewami, ale także z  niską zabudową. W tym właśnie urokliwym otoczeniu powstaje Osiedle Naturama, którego pierwszy etap zostanie przekazany w ręce nabywców jeszcze w tym roku.

 • 30 marca 2023

  Bezpieczny Kredyt 2%. Jak kupić z gwarancją ceny?

  Uruchomienie programu „Pierwsze Mieszkanie” w połączeniu z wcześniejszym obniżeniem bufora dla wyliczeń zdolności kredytowej tworzy perspektywy dla osób, które z różnych względów musiały się wstrzymać z decyzją o zakupie. Podczas wiosennej edycji Targów Mieszkań i Domów zaobserwowaliśmy bardzo duże zainteresowanie możliwościami stwarzanymi przez nowy program. Potwierdzają to również liczne zapytania, jakie odbiera nasze Biuro Sprzedaży.  Jak przyznaje Waldemar Szramka - doradca kredytowy, z którym współpracujemy – do złożenia wniosku trzeba się dobrze przygotować. Z tego artykułu dowiesz się, o czym można i trzeba pomyśleć już teraz chcąc skorzystać z programu wsparcia „Pierwsze mieszkanie”.

 • 15 marca 2023

  OFERUJEMY MIESZKANIA I DOMY GOTOWE JUŻ W DRUGIEJ POŁOWIE 2023

  FIQUS Marcelin na Grunwaldzie, Osiedle NATURAMA na Strzeszynie i 12 etap Osiedla Księżnej Dąbrówki to trzy inwestycje Nickel Development, które zostaną zakończone w 2 połowie 2023 roku. Tym samym przekazujemy przyszłym nabywcom rekordową liczbę mieszkań i domów.

 • 27 stycznia 2023

  Jak 2022 rok wpłynął na naszą firmę? Podsumowaliśmy zmiany.

  Czym byłby styczeń, bez podsumowania minionych 12 miesięcy? Nie da się ukryć, że w 2022 roku rynek nieruchomości stał się bardzo wymagający. Był to niezwykle pracowity czas pełen wyzwań, poważnych decyzji i nowych projektów. Zachęcamy do przeczytania krótkiego podsumowania naszej pracy w 2022 roku!

 • 7 stycznia 2023

  Będzie łatwiej o kredyt. KNF zapowiada luzowanie obostrzeń.

  Już wkrótce osoby, które wstrzymują się od zakupu mieszkania z powodu niewystarczającej zdolności kredytowej, będą miały powody do radości. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) potwierdził bowiem, że trwają prace nad obniżeniem bufora na ryzyko stopy procentowej w procesie oceny zdolności kredytowej przez banki. Z tego artykułu dowiesz się, na ile więcej będą mogli pozwolić sobie przyszli kredytobiorcy.

 • 5 stycznia 2023

  Młodzi ludzie otrzymają szansę na swoje mieszkanie

  Rząd ogłosił nowy program mieszkaniowy Pierwsze Mieszkanie, który – podobnie jak wcześniejsze programy Mieszkanie dla Młodych i Rodzina na Swoim, czy obecnie funkcjonujący Mieszkanie bez wkładu własnego, ma pomóc startującym w dorosłość kupić swoją pierwszą nieruchomość.

   

 • 2022
 • 21 grudnia 2022

  Koniec roku sprzyja inwestowaniu

  Przed nami ostatnie dni roku. Warto wykorzystać ten moment, szczególnie jeśli myślisz o zakupie nieruchomości w celach inwestycyjnych - na wynajem i generowanie pasywnego dochodu lub późniejszej odsprzedaży po wyższej cenie, wynikającej z aprecjacji nieruchomości. Przeczytaj ten artykuł, aby przekonać się, dlaczego warto rozważyć zakup akurat teraz.

 • 12 grudnia 2022

  Mieszkanie bez wkładu własnego - może być łatwiej niż myślisz - UPDATE grudzień 2022

  AKTUALIZACJA DANYCH - GRUDZIEŃ 2022. W czasie wakacji znacząco poprawiły się możliwości rządowego programu „Mieszkanie bez wkładu własnego“. Mimo dosyć słabego rozpoczęcia akcji w maju, teraz szanse na zakup mieszkania ze wsparciem państwa nabierają bardziej realnego kształtu. Jeśli więc chciałaś kupić mieszkanie na własność, ale z powodu braku oferty na starcie programu pomocowego, przestałaś nawet szukać, mamy dobrą wiadomość. Koniecznie sprawdzaj aktualne informacje, bo program się rozwija. W tym artykule podpowiadamy gdzie ich szukać.

 • 23 listopada 2022

  Idea holistycznego wypoczynku - premiera naszej nowej inwestycji Nickel Grzybowo Resort & SPA

  17 listopada w pięknych wnętrzach Vinci Art Gallery odbyła się premiera Nickel Grzybowo Resort & SPA - pierwszego z sieci obiektów w turystycznych destynacjach. Zebranych przywitała Edyta Kołodziej, dyrektor sprzedaży i marketingu i przekazała głos Dagmarze Nickel, która przybliżyła koncepcję tego i kolejnych planowanych obiektów. Wszystkie one będą miały wypoczynkowy charakter, a relaks w nich ma mieć wiele płaszczyzn: fizyczną, duchową i mentalną. Nad projektem pracowało łącznie kilkadziesiąt osób: architekci z Ultra Architects, pracowni Q2 oraz zespół Nickel Development, łącząc wiele kompetencji i obszarów, by powstał obiekt o wysokiej estetyce, funkcjonalności i utrzymał jednocześnie inkluzywny charakter.

   

   

   

   

   

 • 9 listopada 2022

  „MÓJ OBRAZ MALUJĘ PRZEZ CAŁE SWOJE ŻYCIE”

  Vinci Art Gallery w piątkowe wieczory lubi zapraszać do świątyni sztuki, co jest wspaniałym pomysłem na wartościowe rozpoczęcie weekendu. Tym razem - 28 października galeria otworzyła swoje podwoje przed wielbicielami malarstwa nowoczesnego, wyrazistego, a jednocześnie pełnego tajemnic. Wystawa 104 Kobiety to cykl obrazów olejnych i seria sygnowanych inkografii Artura Smoły, którą będzie można podziwiać do 30 listopada br. na poznańskiej Śródce.

 • 9 sierpnia 2022

  Chcemy więcej sztuki w publicznej przestrzeni!

  Już ponad dwie dekady konsekwentnie tworzymy przestrzenie inspirujące mieszkańców, korespondując w swoich projektach ze sztuką na wielu poziomach. Dzięki takiej niecodziennej, nieoczywistej ekspozycji sztuka dociera do szerszego grona odbiorców. Nasza kulturalna aktywność nie ogranicza się jedynie do wprowadzania sztuki w swoje projekty. Od wielu lat pozostajemy mecenasem sztuki, a od niedawna jesteśmy także partnerem Fundacji Promocji Sztuki Współczesnej Vinci Art. Gallery. Dzięki tej współpracy na poznańskiej Śródce pojawił się piękny i inspirujący mural.

 • 9 lipca 2022

  FIQUS zwiększa ilość zieleni na Marcelinie

  Współczesne miasta zagęszczają się, co niesie wiele korzyści, ale także generuje ryzyka. Dzięki zwiększonemu zagęszczeniu, współczesne miasta minimalizują zużycie energii, zwiększają produktywność i innowacyjność, poprawiając warunki życia mieszkańców. Przed architektami stoi zatem wyzwanie rozsądnego zaprojektowania miejskiej przestrzeni w taki sposób, by jej użytkownicy czuli się w niej dobrze.

   

 • 1 czerwca 2022

  Wiarygodność: kluczowy czynnik wyboru dewelopera

  Dowolny zakup – niezależnie od tego, czy dotyczy kawy, czy też mieszkania, wymaga wyboru. Wybór ten jest z kolei uzależniony od szeregu kryteriów, które samemu priorytetyzujemy. Jednakże niemal w każdej jedno z kryteriów to wiarygodność – kupujemy produkty, które niosą za sobą pewną renomę – konkretnej marki, która to z kolei marka pozostaje oznaką wiarygodności, a także pociąga za sobą odpowiednio wysoką jakość.

 • 9 maja 2022

  Marcelin - 15-minutowe osiedle

  Jednym z trendów wpływających na transformacje współczesnych miast jest koncepcja 15-minutowego miasta, stojąca w opozycji do znanych nam monodzielnic, z których każda pełniła inną funkcję: mieszkalną, biurową, handlową itd. Autorem wspomnianej koncepcji jest profesor paryskiej Sorbony Carlos Moreno. Zakłada ona, że wszystkie najważniejsze punkty usługowe, handlowe, urzędy, szkoła, rekreacja i rozrywka powinny znajdować się nie dalej niż 15 minut spacerem lub przejazdem rowerem od mieszkania.

   

 • 5 kwietnia 2022

  Jak wojna w Ukrainie zmienia rynek mieszkaniowy w Polsce?

  Już na początku roku 2022 nie zapowiadało się na obniżenie cen mieszkań i domów, na jakie jeszcze wówczas liczyli niektórzy potencjalni nabywcy, łudzeni prognozami o rzekomym przegrzaniu rynku. Inwazja putinowskiej Rosji na Ukrainę nie zmieniła więc aż tak dramatycznie sytuacji, ponieważ już wcześniej mierzyliśmy się z szeregiem problemów, a wojna poszerzyła tylko ich zakres. Z czasem jednak efekty niekorzystnych zdarzeń zaczną się kumulować. Wiele zależy od tego, ile potrwa wojna, gdyż następstwem tego będzie skala gospodarczego uszczerbku, jakiego doznają kraje nie tylko w Europie, ale i na świecie.

 • 4 kwietnia 2022

  Nickel Development partnerem wystawy prac Oskara Zięty w Vinci Art Gallery

  Mariaż architektury i sztuki wpływa dodatnio na obie dyscypliny. Sztuka bywa wkomponowana w krajobraz, korespondując z architekturą i otoczeniem, albo znajduje się we wnętrzach – jako twór samoistny lub jako celowe dopełnienie przestrzeni. W ostatnich dekadach coraz częściej sztuka jest świadomie wprowadzana do przestrzeni prywatnej, publicznej i obiektów komercyjnych.

 • 3 kwietnia 2022

  NASZ BLOG W TOP 5 NAJCIEKAWSZYCH BLOGÓW DEWELOPERSKICH

  Od czterech lat prowadzimy na stronie www.nickel.com.pl blog, w który przedstawiamy nasze inwestycje, piszemy o trendach w budownictwie, funkcjonowaniu miast, opisujemy poznańskie dzielnice, przybliżamy procedury związane z odbiorem mieszkania, funkcjonowaniem wspólnoty mieszkaniowej, czy wreszcie doradzamy, jak urządzić mieszkanie lub dom. Chcemy w ten sposób pokazać, że zakup mieszkania to poważna inwestycja i zmiana, ale także wielka przygoda i duża dawka radości. Nasze starania docenił portal rynekpierwotny.pl, który w wydawanym przez siebie kwartalniku https://dewelopermarketing.pl/ stworzył ranking najciekawszych blogów deweloperskich, plasując nas na 5 miejscu.

 • 9 lutego 2022

  FIQUS Marcelin – mieszkanie i co-working w jednym miejscu

  Globalny eksperyment zwany praca zdalną trwa. Pandemia wymusiła na pracodawcach zmianę  dotychczasowego modelu pracy i podzieliła społeczeństwo na zwolenników i przeciwników takiego rozwiązania. Po przymusowym lockdownie, podczas którego zdalne wykonywanie obowiązków było koniecznością, pojawił się model o dużo większej elastyczności dla wszystkich stron – praca hybrydowa. Pomimo braku przepisów regulujących tę formę wykonywania pracy, staje się ona coraz bardziej popularna, ze względu na swoją elastyczność. 
  Poza rzadkimi i zapewne godnymi pozazdroszczenia przykładami pracy zdalnej na Bali, czy Zanzibarze, większość z nas swoje obowiązki wykonuje w domu, w przestrzeniach coworkingowych i/lub częściowo w biurze. Według raportu Future Business Institute z 2020 roku aż 42% badanych (pracowników różnej wielkości przedsiębiorstw) zadeklarowało, że jest zainteresowanych utrzymaniem pracy zdalnej i niemal tyle samo (40 %) uznało, że kultura organizacyjna w ich firmach powinna ulec zmianie. 

 • 9 stycznia 2022

  Jak uczynić miasto i mieszkanie miejscem przyjaznym do życia?

  Miasta od wieków zmieniają swoje oblicza: niegdyś greckie polis, dzisiaj metropolie. Zawsze jednak o intensywnej zabudowie, z dużym zagęszczeniem ludzi, potencjałem produktywności i kreatywności. W jaki sposób dzisiaj patrzymy na miejsce, w którym żyjemy?  Jakie powinno być miasto XXI wieku? Czy ważniejsza jest rozbudowana infrastruktura, dzielnice biurowców, renowacja zabytków, czy może ekologia i wzmacnianie międzyludzkich więzi? Czy miasto jest przyjazne? Czy czujemy się dobrze we własnych mieszkaniach?


   

 • 2021
 • 31 października 2021

  Dlaczego mieszkania wybierają kobiety?

  Za syndrom wicia gniazda odpowiada zmniejszone stężenie progesteronu, który zostaje zastąpiony wyrzutem oksytocyny pod koniec ciąży. Zmiany hormonalne mają na celu przygotować kobietę do porodu, a często objawiają się efektem ubocznym w postaci wspomnianego syndromu, pchającym ją do nagłego remontu czy wręcz wywołującym nieodparte marzenie o przeprowadzce. Jednak nie potrzeba burzy hormonów, żeby kobieta powzięła decyzję o rozpoczęciu poszukiwania nowego lokum. Wystarczy odpowiednia motywacja. Jeśli ta się pojawi, reszta idzie jak z płatka dzięki połączeniu aktywnej postawy z wrodzonymi kobiecymi predyspozycjami w kwestii dokonywania właściwych wyborów. Obraz niezdecydowanej kobiety to mit, który należy włożyć między bajki.

 • 8 października 2021

  Chcę się zaprzyjaźnić z sąsiadami

  Już Arystoteles twierdził, że człowiek jest istotą społeczną, a najważniejszą formą relacji międzyludzkich jest przyjaźń.  I choć nieraz miałbyś może ochotę ochotę zgubić się w anonimowym tłumie i zniknąć z pola widzenia rodziny i przyjaciół, to jednak zazwyczaj pragniesz odczuwać bliskość i empatię otoczenia. A jak nawiązać prawdziwe przyjaźnie? Czy jedynym sposobem na ich zawarcie muszą być serwisy randkowe? A co powiesz na zaprzyjaźnienie się z sąsiadami? FIQUS Marcelin stwarza ku temu liczne możliwości. 

 • 23 września 2021

  Marcelin – dzielnica dla aktywnych

  W zależności od pory roku swoje aktywności lokujemy w różnych miejscach, dostosowanych do panującej aury. Latem chętnie decydujemy się na rekreację nad wodą, na otwartym terenie lub chowamy się na leśnych duktach, gdy temperatura na zewnątrz sugeruje, że bardziej jesteśmy na Półwyspie Iberyjskim niż w Polsce. Zimową porą natomiast utrzymujemy formę w siłowni, w salach sportowych, czy na basenie. Ale natura ludzka jest zmienna i nigdy nie wiadomo, za jakim sportem zatęsknimy danego dnia. A jak spełnić swoje zachcianki? Jest na to prosty sposób. Wystarczy wybrać mieszkanie w dzielnicy dla aktywnych i przebierać w sportowych dyscyplinach niczym w ulęgałkach. 

 • 3 września 2021

  Wykończenie mieszkania – rozkosz czy rozpacz?


  Bez względu na to, czy na myśl o nadawaniu ostatecznego szlifu diamentowi swojego wymarzonego mieszkania przebiega Ci po plecach przyjemny dreszczyk ekscytacji, czy raczej zimny dreszcz przerażenia, musisz podjąć kilka kluczowych decyzji, które wpłyną na to, jak będzie przebiegał proces jego wykończenia. Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę, gdzie zaoszczędzić, a w co lepiej zainwestować, żeby uniknąć konieczności rychłego remontu lub nieustannego naprawiania usterek.

   

 • 17 sierpnia 2021

  POCZUJ PODMIEJSKI WAKACYJNY KLIMAT

  Końcówka sierpnia uznawana jest przez wiele osób za najlepszą część wakacji. Pogoda jest już łagodniejsza, nie ma już charakterystycznych dla lipca upałów, co z całą pewnością zachęca do bardziej aktywnego spędzania czasu. Podobnie, jak mieszkanie na przedmieściach, takich jak Osiedle Księżnej Dąbrówki w Dąbrówce po zachodniej stronie Poznania, które rozwijamy od ponad 20 lat.  

  Mieszkańcy Dąbrówki chwalą sobie bliskość zieleni i terenów rekreacyjnych w Lasku Zakrzewskim, a także infrastruktury wypoczynkowej podpoznańskich jezior. Wszystko to w czasie lata zachęca jeszcze bardziej. A zatem - co dokładnie sprawia, że podmiejski wakacyjny klimat jest taki wyjątkowy?

  Wakacje - wiadomo - kojarzą się z podróżami. A te mogą odbywać się w różnym wymiarze. Krótkie wycieczki piesze można odbywać przez cały rok, popołudniami, ale letnie dłuższe dni zachęcają do dalszych podróży, na przykład rowerowych. 

 • 9 sierpnia 2021

  Czy mixed-use to przyszłość polskich miast?

  Historia rozwoju miast to długa i niezwykle ciekawa opowieść o zmiennych w czasie czynnikach determinujących ich rozwój, na tle której narracja o polskich miastach jawi się jeszcze ciekawiej, głównie ze względu na zawiłą historię naszego kraju. Dzisiaj jednak większość aglomeracji na świecie zmaga się z podobnym problemem – próbuje odzyskać dla ludzi, zawłaszczoną przez nadmiar samochodów, przestrzeń. Duże odległości, które codziennie musimy pokonywać jadąc do pracy, szkoły, czy na zakupy zabierają nam czas i izolują od innych w trakcie godzin spędzanych w samochodach. 

 • 3 sierpnia 2021

  FIQUS Marcelin – daj sobie zielone światło

  Zielony to kolor optymizmu, nie bez przyczyny kojarzący się z bezpieczeństwem i udzieleniem poprawnej odpowiedzi. Szukanie ukojenia w zieleni to ewolucyjnie uwarunkowany odruch człowieka, który postrzega ją jako źródło pożywienia i schronienia. Otaczanie się nią koi nerwy i nastraja pozytywnie do życia. Zdradzimy Ci jak zadbać o to, żeby Twoje otoczenie było nieustannie pod jej dobroczynnym wpływem, nawet w wielkomiejskich warunkach.

 • 19 lipca 2021

  Jakie korzyści płyną z mieszkania na otwartym osiedlu?

  Osiedla, do których dostęp mają wyłącznie mieszkańcy i właściciele poszczególnych lokali, to pomysł skopiowany z USA, wynikający z zapatrzenia się w kulturowy zwyczaj, zupełnie odbiegający od tego, co znaliśmy do tej pory. Z jednej strony – zamknięte osiedle, to osiedle bezpieczne, z drugiej – to synonim luksusu i prestiżu. Promowane często rozwiązanie tego typu ma jednak wiele wad, w porównaniu do nieruchomości o charakterze otwartym, ale posiada też dobre strony. 

 • 7 lipca 2021

  Trochę tu, trochę tam, czyli blaski i cienie pracy hybrydowej

  „Taaa, skończyła się pewna epoka” mawiał Gustaw Kramer w drugiej części komedii Juliusza Machulskiego „Vabank”. Za nami półtora roku pandemii i raczej nie było nam do śmiechu, ale pewna epoka istotnie się skończyła. Dzisiaj wielu z nas szuka dobrego i wygodnego miejsca zarówno do mieszkania, jak i do pracy, aby móc komfortowo funkcjonować w zmienionej rzeczywistości. Warto zatem rozważyć mieszkanie z dodatkowym miejscem do pracy, a jednocześnie zlokalizowane blisko parków biznesowych. Taki komfort oferuje FIQUS Marcelin by Nickel Development. 

 • 9 czerwca 2021

  Czy warto kupić mieszkanie teraz, czy lepiej jeszcze poczekać?


  Koniec kryzysu już jest na horyzoncie, jednak nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie nastąpi. Zdrowy rozsądek zdaje się podpowiadać, że w następstwie kryzysu ceny spadają. Nie można jednak zapomnieć, że dzieje się tak w branżach, które z kryzysem mają bezpośredni związek. Chodzi o sytuację taką, jak w 2007 roku, kiedy kryzys finansowy został wywołany błędnymi założeniami w branży kredytów hipotecznych (polecamy jako dokładniejsze wyjaśnienie film „The Big Short”). W uproszczeniu można powiedzieć, że branża bankowa była winowajcą. Charakter obecnego kryzysu jest inny, ponieważ nie wynika z nieprawidłowości w funkcjonowaniu rynku (spowodowanym zresztą odejściem od twardych rynkowych zasad), a z zaistnienia siły wyższej, która dotknęła całą gospodarkę. 

   

 • 4 czerwca 2021

  FIQUS Marcelin – wymarzona lokalizacja dla miłośników rowerów i nie tylko

  Najnowszy projekt Nickel Development to wielorodzinna inwestycja, realizowana przy ul. Świerzawskiej w Poznaniu. Dzielnica Marcelin inspiruje dynamicznym rozwojem, nowoczesną zabudową, przyciągającą młodych ludzi. To przyjazne, z ogromnym potencjałem, pełne zieleni miejsce, które daje mieszkańcom więcej niż tylko mieszkanie. FIQUS Marcelin został zaprojektowany w ekologicznym duchu – do dyspozycji mieszkańców udostępnione zostaną tarasy, sprzyjające relaksowi i nawiązywaniu przyjaźni. Oko wszystkich będzie cieszyć wszechobecna zieleń i miejsca do wspólnego spędzania czasu – zielone patio i wielofunkcyjny Living Room. Oprócz tradycyjnych miejsc postojowych w hali garażowej przygotowano dla miłośników jednośladów aż 130 miejsc dla rowerów, czy hulajnóg. 

 • 9 maja 2021

  Dlaczego najlepiej sprzedają się mieszkania dwupokojowe?

  Mieszkania dwupokojowe (o większych i mniejszych metrażach) od lat sprzedają się najlepiej. Czy rzeczywiście marzeniem większości społeczeństwa są dwa pokoje z aneksem kuchennym, czy może inne czynniki sprawiają, że właśnie te lokale są najbardziej popularne zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym?

 • 4 maja 2021

  Czym najszybciej do Kołobrzegu? Samolotem.

  Pandemia mocno zmieniła preferencje wypoczynkowe Polaków. Wypoczynek jest niezbędny dla zachowania życiowej równowagi i zdrowia psychicznego, ale ograniczenia związane z noclegami hotelowymi nadal są dużą przeszkodą w planowaniu wypoczynku. Można zaryzykować wyjazd zagraniczny, jednak niejedna historia już pokazała, że z dnia na dzień zmieniające się obostrzenia mogą uwięzić Cię na lotnisku. Należy spodziewać się, że dłuższe wyjazdy coraz częściej więc będą zastępowane krótkimi wypadami, a posiadanie własnego wakacyjnego lokum nabiera coraz większego sensu. Tym samym – czas podróży odgrywa większą rolę niż dotychczas.  

  Jeśli chcesz wyjechać nad morze na krótko – weekend czy kilka dni, podróż będzie stanowiła większą część czasu przeznaczonego na wypoczynek niż w przypadku dłuższych wakacji. I należy to brać pod uwagę.

 • 20 kwietnia 2021

  Chcesz codziennie czuć się jak na urlopie? Zadbaj we własnym domu o well-being

  Dom to miejsce, które uosabia nasz charakter, temperament, dopełnia naszą osobowość, otacza spokojem, bywa nawet formą terapii. Urządzamy go według naszego gustu, wypełniamy przedmiotami, których estetyka jest nam bliska. Przechowujemy w nim pamiątki z dawnych lat, dziesiątki artefaktów zdradzających naszą osobowość. Każdy z domowników naznacza swoim charakterem wnętrza, w których spędza najwięcej czasu. Pokoje dzieci odzwierciedlają ich aktualne pasje, stos książek na nocnym stoliku pokazuje czym obecnie się interesujesz, płynąca muzyka wyraża Twój nastrój. Łącząc  w staranny i przemyślany sposób wszystkie elementy możesz sprawić, że stan well-being będziesz osiągać każdego dnia.

 • 9 kwietnia 2021

  Dom z ogrodem czy mieszkanie z balkonem, a może wybór jest szerszy?

  20-, 30-latkowie mają inne pomysły na funkcjonowanie niż pokolenie baby boomers. Dawniej większość nabywców mieszkań kupowało je z myślą, że spędzą w nim całe życie, wychowując dzieci i bawiąc wnuki. Dzisiaj młodzi ludzie, szukając mieszkania czy domu, analizują swoje bieżące potrzeby. Mają świadomość, że mieszkanie można zmienić: kupić większe – gdy pojawią się dzieci, zmienić dzielnicę zamieszkania, by mieć bliżej do pracy, czy wyprowadzić się za miasto, jeżeli priorytetem będzie zieleń za oknem.

 • 29 marca 2021

  Czy pandemia zmieniła potrzeby mieszkaniowe singli?

  Pandemia koronawirusa zmieniła sposób, w jaki postrzegamy potrzeby mieszkaniowe – zmiana związana z potrzebą wygospodarowania w mieszkaniu dodatkowej przestrzeni do pracy, z uwagi na fakt spowszednienia funkcjonowania w środowisku home office, jest oczywista. Jednak potrzeba stworzenia firmowej enklawy wewnątrz czterech ścian nie jest jedynym powodem większej użyteczności mieszkań wielopokojowych. Współczesny singiel zatem, niekoniecznie będzie rozglądał się za opcją tanią – będzie miał na względzie także wygodę.

 • 23 marca 2021

  Nieruchomość na przedmieściach – nie kupuj domu w szczerym polu

  Mieszkania z ogrodami przeżywają renesans. Szczególnie w dobie wymuszonej pandemią pracy zdalnej zyskały na znaczeniu. Jeżeli chcesz kupić nieruchomość, podążając za bieżącymi trendami, a jednocześnie dojazdy do pracy nie stanowią dla Ciebie już takiego priorytetu jak kiedyś, koniecznie przyjrzyj się różnorakim czynnikom, które mają wpływ na komfort mieszkania poza miastem.

 • 15 marca 2021

  Warzelnia w 10-tce najlepszych osiedli deweloperskich wg magazynu Noizz

  Nasza inwestycja Warzelnia składająca się z apartamentów w domach wielorodzinnych, domów w zabudowie szeregowej, a także willi miejskich po raz kolejny znalazła uznanie ze strony dziennikarzy. Tym razem uplasowała się na liście 10 najlepszych osiedli zbudowanych w Polsce przez firmy deweloperskie w XXI w. przygotowanej przez portal Noizz.pl.

 • 8 marca 2021

  Nickel Development w 65% tworzą kobiety

  Zespół Nickel Development w wyraźnej większości stanowią kobiety. Czy to dużo? Jeśli spojrzymy na statystyki, z których wynika, że budownictwo jest branżą o najmniejszym udziale kobiet wśród pracowników (7,4%), to śmiało można uznać, że nasze 65% to rzeczywiście wyjątkowa sytuacja.

 • 26 lutego 2021

  Mieszkania – ciągle bezpieczna inwestycja

  Inwestycja w nieruchomości w dobie pandemii może wydawać się mało rozsądnym krokiem – część studentów uczących się zdalnie zdecydowała się pozostać w rodzinnych domach, podobnie postąpiły osoby, które straciły pracę, a turyści ograniczeni obostrzeniami musieli zapomnieć o wynajmie krótkoterminowym. Nic więc dziwnego, że wśród potencjalnych inwestorów pojawiły się wątpliwości, czy mieszkanie jest dobrą inwestycją. Dzisiejszy artykuł pokaże Ci, że w czasie kryzysu lokowanie kapitału w nieruchomości nadal jest jedną z bezpieczniejszych możliwości.

 • 18 lutego 2021

  Tam, gdzie rosły truskawki, czyli za co ludzie kochają Piątkowo

  Kupując mieszkanie wybierasz nie tylko dany lokal, widok z okna, czy usytuowanie względem stron świata. Przeprowadzając się do nowego lokum wchodzisz także w nową społeczność. Warto zatem przed dokonaniem wyboru sprawdzić, co nowe miejsce może Ci zaoferować. Piątkowo, długo traktowane jako sypialnia Poznania, obecnie zyskuje w oczach mieszkańców jako dobrze zagospodarowana dzielnica, z terenami zielonymi i licznymi udogodnieniami.

 • 2020
 • 22 grudnia 2020

  Warto angażować się w pomoc świąteczną. Efekty mogą być zaskakujące.

  Grudzień i czas świąt tradycyjnie już wiążą się także z różnymi formami zorganizowanej pomocy dla potrzebujących. Ten rok ze względu na pandemię i wynikające z niej ograniczenia był wyjątkowo trudny również dla instytucji, które zajmują się pomocą na co dzień. Do tego grona należą niestety również domy dziecka. Na szczęście pandemia nie powstrzymała organizatorów odbywającej się już od dziewięciu lat akcji „Deweloperzy dzieciom“, której patronuje poznański oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Jesteśmy jego dumnym członkiem i z radością po raz kolejny dołączyliśmy do tej inicjatywy. Niezależnie od tego, nasi pracownicy również organizowali swoje inicjatywy pomocowe, w które firma włączyła się ze wsparciem logistycznym.

 • 20 grudnia 2020

  Wszystko, co powinieneś wiedzieć o umowie rezerwacyjnej

  Co to znaczy zarezerwować mieszkanie u dewelopera?

  Oferta dostępnych mieszkań na rynku jest bardzo bogata. Przeglądając ogłoszenia i rozmawiając ze sprzedawcami jest wysoce prawdopodobne, że spodoba się nam więcej niż jedno mieszkanie. Wówczas pojawia się obawa, że ktoś inny także zainteresuje się naszym wyborem i wyprzedzi nas w kolejce po nowe lokum. Na taką ewentualność najlepszym rozwiązaniem jest zarezerwowanie mieszkania lub nawet kilku mieszkań, które nam się podobają.

   

 • 6 grudnia 2020

  Świąteczny zakup może być doskonałą inwestycją na przyszłość

  Zakup apartamentu nad morzem, aby spędzić najbliższe święta poza miastem, zdała od codzienności, w tym roku zdecydowanie bardziej uciążliwej niż zwykle do tej pory - to marzenie wielu osób. Pozwalając sobie na nieco luksusu w te święta, możemy dodatkowo zebrać niezłe żniwo jako inwestorzy już w najbliższym sezonie letnim.

 • 30 listopada 2020

  Łatwiej znosić epidemiczne ograniczenia mieszkając blisko natury

  Dzisiaj najbardziej tęsknimy za swobodą i przestrzenią. Przedmieścia ze swoją dziką naturą, mniejszą gęstością zaludnienia i niską zabudową, oferują jej znacznie więcej niż miastowe osiedla. Najlepszym wyborem może stać się przemyślany zakup mieszkania lub domu w Dąbrówce, gdzie niska zabudowa wpisana w tamtejszą naturę pozwala na dużo więcej niezależności w codziennym funkcjonowaniu. Gotowe domy mają 200-metrowe ogrody, a budowany etap Zbrojowa oferuje na parterze mieszkania z ogrodami sięgającymi nawet 300 m kw.

   

   

 • 6 listopada 2020

  Dlaczego ceny mieszkań premium są odporne na kryzysy?

  Mówi się często, że rynek nieruchomości jest odporny na różnego rodzaju zawirowania gospodarcze. Warto przy tym zwrócić uwagę, że jego szczególnym obszarem są domy i mieszkania o podwyższonym standardzie czasem nazywane również z angielska apartamentami premium. Reguła dotyczy też luksusowych mieszkań na sprzedaż. Wprawny obserwator rynku zauważy, że ceny takich produktów podlegają znacznie mniejszym wahaniom niż ceny produktów „z niższej półki“. Z czego to wynika?

 • 8 października 2020

  Kiedy mieszkanie jest lepsze niż dom?

  Dom kontra mieszkanie – oba rozwiązania mają swoich zwolenników, którzy w różny sposób odbierają szereg zalet, jak i wad, jakie wiążą się z każdą opcją. Choć posiadanie własnego domu jeszcze do niedawna było oznaką tego, że komuś dobrze się powodzi, współczesne mieszkania – mimo mniejszego metrażu (tylko pozornie) i postrzegania w kategoriach produktu masowego – mają szereg cech, które dają im przewagę w wielu kontekstach.

 • 18 września 2020

  Czy koronakryzys to dobry moment na inwestowanie w nieruchomości?

  Są inwestorzy, którzy wyznają zasadę, że najlepiej jest inwestować w kryzysie, kiedy ceny spadają. Wówczas można liczyć na najlepsze zwroty w momencie, gdy rynek będzie z powrotem w fazie wzrostowej. Tacy inwestorzy nie mają co liczyć na spadki cen nowych mieszkań w Poznaniu, choć w pozostałych dużych miastach mogą szukać okazji.

  Trzeba przy tym jednak zaznaczyć, że to podejście dla doświadczonych. Tym, którzy chcą bezpiecznie ulokować zgromadzone oszczędności proponujemy poszukać inwestycji charakteryzujących się stabilnym wzrostem. Nieruchomości poznańskie będą dobrym wyborem.

 • 15 lipca 2020

  Mieszkanie na przedmieściach - zalety i wady

  Domek z ogródkiem i labradorem oraz garaż, czyli gwarancja miejsca parkingowego. Jakie są tak naprawdę zalety mieszkania na przedmieściach? Życie w centrum miasta, niegdyś synonim prestiżu społecznego, dzisiaj budzi wiele wątpliwości związanych z wszechobecnym betonem, brakiem zieleni miejskiej i miejsc parkingowych, które najczęściej są zajęte nie przez mieszkańców, ale osoby dojeżdżające do pracy czy turystów. Czy to oznacza, że należy uciekać z centrum? Zanim odpowiemy na to pytanie, przekonaj się, jakie są wady i zalety mieszkania na przedmieściach.

 • 2 lipca 2020

  Wynajem czy kupno lokalu użytkowego - co się bardziej opłaca?

  Inwestycja w nieruchomość, nawet jeśli uznawana za bezpieczną, jest wyzwaniem. Co jest zatem bardziej opłacalne - wynajem czy kupno lokalu użytkowego? Dowiedz się, kiedy warto rozważyć zakup nieruchomości pod działalność komercyjną i dlaczego w dłuższej perspektywie czasowej wynajem może okazać się mniej rentownym rozwiązaniem. 

 • 9 czerwca 2020

  Zakup apartamentu wakacyjnego do spółki z teściami lub rodzeństwem. Dlaczego nie? To zdanie 15% Polaków.

  Co trzeci (37%) z dorosłych Polaków rozważa zakup własnej nieruchomości wypoczynkowej. Tak wynika z ogólnopolskich badań opinii, które zleciła nasza firma. Nie wszyscy jednak mogą sobie na to pozwolić w pojedynkę. Możliwość samodzielnego zakupu apartamentu lub domu wakacyjnego na potrzeby własne i najbliższej rodziny (współmałżonek/parter i/lub dzieci) deklaruje prawie co dziesiąty dorosły (9%). Ale od czego są krewni?

 • 8 czerwca 2020

  Wybór mieszkania - rynek pierwotny vs wtórny

  „Rynek pierwotny a wtórny” to wciąż gorący temat do dyskusji, między innymi ze względu na niesłabnące zainteresowanie kupnem własnego mieszkania. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to jeden z pierwszych etapów podejmowania ważnej w życiu decyzji. Co ciekawe, dane udostępnione przez NBP wskazują, że w większości analizowanych miast w Polsce rynek wtórny wypada drożej (choć jest to nieznaczna różnica) w porównaniu z pierwotnym. Jakie są zatem realne różnice i które mieszkanie warto wybrać? Sprawdź, co daje większe możliwości - rynek pierwotny czy wtórny.

 • 8 czerwca 2020

  Jak urządzić małe mieszkanie w bloku?

  Niewielki lokal to wyzwanie nawet dla projektantów wnętrz, ponieważ wymaga przemyślanej aranżacji. Dowiedz się, jak urządzić małe mieszkanie w bloku, żeby nie rezygnować z estetycznego wyglądu salonu czy kuchni. Wiele osób bowiem zakłada, że funkcjonalność nie idzie w parze z designerskimi wnętrzami. Tymczasem, kluczem do udanej aranżacji niewielkiego metrażu jest kreatywność i odrobina sprytu. Nie musisz rezygnować z najnowszych trendów, a dzięki kilku prostym zasadom, stworzysz własny pomysł na małe mieszkanie

 • 27 maja 2020

  Odbiór mieszkania od dewelopera - na co zwrócić uwagę?

  Odbiór mieszkania od dewelopera to ważny moment w procesie zakupu nieruchomości. Jak wyglądają procedury odbiorowe w Nickel Development? Na co warto zwrócić uwagę w trakcie odbioru? Co się dzieje po odbiorze? Przygotowaliśmy artykuł, aby odpowiedzieć na te pytania.

 • 20 maja 2020

  Jak przygotować się do zakupu mieszkania?

  Inwestowanie to przede wszystkim odpowiednia strategia, która ma za zadanie zwiększyć Twoje zyski. Zakup pierwszego mieszkania, choć nie zawsze traktowany w ten sposób, również jest inwestycją, która może się w przyszłości zwrócić. Jak zatem wybrać nieruchomość, żeby z czasem zyskała na wartości? Poznaj siedem czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie mieszkania. Przygotowanie do inwestycji zwiększa szansę, że podejmiesz świadomą decyzję i kupisz lokal, który rzeczywiście będzie służył Twojej rodzinie w następnych latach. 

 • 17 maja 2020

  Najczęstsze błędy związane z zakupem mieszkania

  Poznaj osiem najczęściej popełnianych błędów przy zakupie mieszkania. O tym, że jest to poważne przedsięwzięcie finansowe, które warto przemyśleć, nikomu nie trzeba przypominać. Na co jednak warto szczególnie zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji? Pokażemy błędy, które prowadzą do ciągłej frustracji i kosztów, których można było uniknąć. Udany zakup mieszkania na rynku pierwotnym wymaga fachowej wiedzy, której nie masz obowiązku posiadać, dlatego śmiało skorzystaj z naszej pomocy.

 • 8 maja 2020

  Czy warto korzystać z pomocy fachowca podczas odbioru mieszkania?

  Gdy przychodzi do odbioru technicznego mieszkania, ale nie czujesz się ekspertem w tematach budowlanych, możesz chcieć skorzystać z usług fachowca, który będzie towarzyszył podczas procedury odbiorowej. Czy obecność fachowca podczas odbioru jest dozwolona? W czym może pomóc, a w czym nie? Na te pytania staramy się odpowiedzieć w tym artykule.

 • 9 kwietnia 2020

  Procedury odbiorowe odporne na pandemię

  Pytania dotyczące procedur, które w normalnych okolicznościach mają oczywiste odpowiedzi, podczas epidemii mogą rodzić pewne wątpliwości. Taką procedurą jest odbiór mieszkania. Czy procedury odbiorowe zmieniły się w obliczu obecnych okoliczności, związanych z pandemią koronawirusa? Jak wyglądały wcześniej, i jakie środki ostrożności wprowadziliśmy w tym obszarze? Możecie również zapytać, jak w możliwie największym stopniu usprawnić odbiór mieszkania? Niektóre zalecenia bowiem są uniwersalne, mogą mieć zastosowanie zarówno do okresu bieżącego kryzysu, jak i do odbiorów odbywających się dotychczas.

   

 • 31 marca 2020

  Mieszkanie wielofunkcyjne od zaraz

  W obecnych czasach gorącym tematem jest praca z domu – jednak „domowe biuro” to nie jedyna rola, wobec której będziemy postawieni przed potrzebą adaptacji naszej przestrzeni. Może zajść potrzeba stworzenia domowej szkoły, przedszkola bądź żłobka. Jeżeli mieszkanie nie posiada wielu odrębnych pomieszczeń, dopasowanie go do nowych ról może nastręczyć kłopotów.

 • 25 marca 2020

  Mieszkanie w mieście czy dom za miastem?

  Mieszkanie w mieście czy dom na przedmieściach? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób myślących o zmianie miejsca zamieszkania. Jak to zwykle w życiu bywa, każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, dlatego podjęcie ostatecznej decyzji nie jest takie proste. Trudno też komuś doradzić co powinien wybrać, mieszkanie w mieście czy dom pod miastem, ponieważ to, co dla jednego jest zaletą, dla drugiego może być wadą. Zanim podejmiemy jakąś decyzję warto przygotować sobie listę plusów i minusów każdego rozwiązania. Poniżej prezentujemy wady i zalety mieszkania za miastem i w mieście.

 • 24 marca 2020

  Kupić duże mieszkanie, czy połączyć dwa mniejsze?

  Potrzeby mieszkaniowe zmieniają się wraz z upływem czasu. Co w związku z tym jest lepszym rozwiązaniem - podział mieszkania na dwa czy kupno jednego, ale dużego? Standardowa “ścieżka mieszkaniowa” wygląda następująco: najpierw decydujesz się na kawalerkę, później powiększa Ci się rodzina, więc kupujesz coś większego, by na końcu stwierdzić, że dzieci się wyprowadziły i mieszkanie jednak jest za duże, a Ty musisz je sprzedać mimo, że nie ma chętnych na duże lokale. Nie brzmi zachęcająco, prawda? Sprawdź, dlaczego warto wziąć pod uwagę podział mieszkania na dwa. 

 • 24 marca 2020

  Jaki metraż mieszkania wybrać?

  Zastanawiasz się, czy kupić mieszkanie? To jedna z najważniejszych decyzji w Twoim życiu. W związku z tym musisz też wybrać odpowiedni metraż mieszkania. Rynek nieruchomości jest bardzo rozbudowany i większość deweloperów ma w swojej ofercie mieszkania o różnej powierzchni użytkowej. Co decyduje o tym, jaki metraż mieszkania jest najlepszy? Wpływa na to kilka czynników, które omówimy w poniższym artykule. 

 • 10 marca 2020

  Na czym polega rachunek powierniczy? Zakup mieszkania od dewelopera.

  Dzięki instytucji rachunku powierniczego kupujący mieszkania od deweloperów mają ochronę przed sytuacją, w której deweloper bankrutuje lub nie wywiązuje się z umowy, nie oddając pieniędzy wpłaconych na zakup lokalu. Na czym zatem polega funkcjonowanie rachunku powierniczego?

 • 10 marca 2020

  20 atutów na 20-lecie Osiedla Księżnej Dąbrówki

  W tym roku mija 20 lat od momentu wbicia pierwszej łopaty na budowie Osiedla Księżnej Dąbrówki w podpoznańskiej Dąbrówce. Osiedle będące flagowym produktem Nickel Development i mocno kojarzone z firmą to wyraz długofalowej wizji zarządzających, a także architektoniczna perełka wśród osiedli wznoszonych na przedmieściach.

 • 20 lutego 2020

  Urządzanie mieszkania - z architektem czy bez?

  Urządzanie mieszkania to czynność, którą można wykonać samemu lub zlecić jej wykonanie specjaliście, czyli architektowi wnętrz. Wbrew powszechnemu przekonaniu możliwość skorzystania z pomocy profesjonalnego projektanta wnętrz wcale nie jest zarezerwowana wyłącznie dla najbogatszych.

 • 27 stycznia 2020

  Jak kupić mieszkanie od dewelopera i nie stracić zainwestowanych pieniędzy?

  Jeśli zastanawiasz się, jak zainwestować w mieszkanie i na nim nie stracić, najpierw musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakiej sytuacji mieszkanie jest inwestycją, a w jakiej nią nie jest.

   

   

 • 27 stycznia 2020

  O czym należy pamiętać kupując mieszkanie od dewelopera

  Planując zakup mieszkania, masz przed sobą kilka scenariuszy związanych z kierunkiem poszukiwań tego jednego właściwego. Gdy już wiesz, co będzie dla ciebie ważne i jakie kryteria musi ono spełniać staniesz przed wyborem ścieżki poszukiwań.

 • 2019
 • 19 grudnia 2019

  Które piętro wybrać kupując mieszkanie?

  Wybierając wymarzone mieszkanie, bierzemy pod uwagę wiele elementów, taki jak metraż, układ czy cenę. Jak wybrać mieszkanie w bloku i na które piętro postawić, by być zadowolonym? Czy warto kupić mieszkanie na parterze? Jakie zalety mają poszczególne kondygnacje? Przeczytaj nasz poradnik i znajdź odpowiedź na wszystkie nurtujące Cię pytania!

 • 19 grudnia 2019

  Nowe przepisy w prawie dotyczącym wspólnot mieszkaniowych - co się zmieni?

  Z dniem 1 stycznia 2020 roku wchodzą w życie nowe przepisy w Ustawie o własności lokali. To już dwunasta nowelizacja ustawy uchwalonej w 1994 r., a wprowadza ona nowe zasady dotyczące małych nieruchomości. Od początku 2020 r. każda nieruchomość posiadająca więcej niż 3 wyodrębnione lokale będzie funkcjonować na takich zasadach jak większe obiekty. Ich właściciele będą traktowani jak wspólnota mieszkaniowa. Do tej pory granicę stanowiło 7 lokali. Warto przypomnieć sobie podstawowe zasady funkcjonowania wspólnot - a szczególnie powinno to zainteresować osoby, które planują zakup nieruchomości w takim małym obiekcie - będą bowiem od teraz ich obowiązywały.  

 • 19 grudnia 2019

  Jak wybrać odpowiednie mieszkanie dla siebie

  Stając w obliczu decyzji o zakupie mieszkania, musisz odpowiedzieć sobie na szereg istotnych pytań dotyczących własnych priorytetów oraz samej nieruchomości. Podpowiadamy, na jakich kwestiach się skoncentrować podczas poszukiwań, żeby wybrany lokal spełnił pokładane w nim oczekiwania.

 • 7 listopada 2019

  Zakup mieszkania od dewelopera – od czego zacząć?

  Decydując się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego, najlepiej rozpocząć swoje poszukiwania od zapoznania się z deweloperami. To nie mieszkania same w sobie, a właśnie deweloperzy zazwyczaj stanowią o jakości i komforcie, jakie dany lokal oferuje. Konkretne cechy oferowanych produktów przekładają się na budowanie dobrej reputacji danego dewelopera.

 • 7 listopada 2019

  Wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera - czy warto?

  Większość deweloperów posiada w ofercie wykończenie mieszkania pod klucz. Decydując się na zakup mieszkania stajemy przed wyborem - nierzadko trudnym - mieszkanie w stanie deweloperskim czy wykończone pod klucz? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na tak zadane pytanie. Zakup lokalu w standardzie pod klucz posiada bowiem zarówno zalety, jak i wady. Osoby niezdecydowane zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem. Dowiesz się z niego między innymi, czy warto kupić mieszkanie pod klucz. Jaki jest koszt i co wchodzi w zakres takiej usługi? Jakie są wady i zalety mieszkania pod klucz?

 • 28 października 2019

  Wykończ mieszkanie z nami - Nickel Asystent

  Kupiłeś mieszkanie, dom, apartament, lokal biurowy lub usługowy na rynku pierwotnym i chcesz go profesjonalnie wykończyć? Nie masz czasu albo nie chce Ci się przeprowadzać prac wykończeniowych we własnym zakresie i szukasz specjalistów, którzy zrobią to za Ciebie? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na przynajmniej jedno z powyższych pytań, to mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie. Jest nim usługa NICKEL ASYSTENT oferowana przez dewelopera Nickel Development.

 • 28 października 2019

  Co zawiera stan deweloperski mieszkania?

  Jeśli planujesz zakup domu lub mieszkania z rynku pierwotnego, to z całą pewnością spotkałeś się z terminem stan deweloperski. Jest to bardzo popularne rozwiązanie na polskim rynku nieruchomości, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, co to znaczy. Co to jest stan deweloperski? Co wchodzi w jego zakres? Czym się różni stan deweloperski od mieszkania lub domu w standardzie pod klucz? Czy warto kupić lokal w stanie deweloperskim? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

 • 30 września 2019

  Przygotowanie mieszkania pod wynajem długoterminowy w 8 krokach

  Chcesz kupić mieszkanie na wynajem? Zostać inwestorem? A może masz nowe mieszkanie, ale starego nie sprzedałaś i chcesz oddać je w najem nowym lokatorom, co jednocześnie pozwoli na czerpanie z niego dodatkowego zarobku – tzw. dochodu pasywnego?

  Zanim to się stanie, warto podjąć kilka kroków związanych z przygotowaniem lokalu do nowej roli. Od czego zacząć? Jak się za to zabrać?

 • 31 lipca 2019

  Mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego?

  Jednym z podstawowych pytań, z jakim przyjdzie ci się mierzyć przy poszukiwaniach nowego lokum dotyczy wyboru - zakup na rynku pierwotnym czy wtórnym?

  Jak nietrudno się domyślić – nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Warto jednak zrobić krótki przegląd zalet i wad obu rozwiązań.

 • 24 lipca 2019

  Mieszkanie czy dom? Jak wybrać?

  Jeśli przymierzasz się do zakupu nowej nieruchomości i stoisz przed dylematem: „mieszkanie czy dom?“ przygotowaliśmy kilka pytań pomocniczych, które - mamy nadzieję - pozwolą spojrzeć obiektywnie na twoje potrzeby i łatwiej podjąć decyzję.

 • 28 czerwca 2019

  Czy warto kupować mieszkanie od dewelopera?

  Stając przed decyzją, jakiego mieszkania szukać, wielu przyszłych nabywców staje przed wyborem - nowe mieszkanie od dewelopera czy jednak używane, czyli z rynku wtórnego. Oczywiście nie ma jednej odpowiedzi co wybrać. To zależy od tego, co jest dla Ciebie ważne. Podejmując decyzję warto przeanalizować trzy obszary: lokalizację, stan techniczny oraz koszty zakupu i wykończenia, a także - późniejszego użytkowania. W tym artykule podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

 • 9 maja 2019

  Jak najlepiej kupić pierwsze mieszkanie?

  Pytanie będące tytułem tego wpisu zadaje sobie wielu młodych ludzi, szczególnie gdy dysponują dostateczną ilością gotówki, by przeznaczyć ją na wkład własny. Pierwsze mieszkanie rzadko kiedy jest docelowym miejscem, z którym zwiążemy resztę naszego życia. Sugerujemy więc wybierać lokum uniwersalne – tak, aby łatwo było je za kilka lat sprzedać.

 • 9 kwietnia 2019

  Jak zorganizować przeprowadzkę?

  Większość mieszkań na Osiedlu Botanicznym oraz w Willach Wodziczki została już wydana naszym klientom. Jesteśmy zatem w najlepszym momencie, aby przedstawić kilka podpowiedzi jak zabrać się za przeprowadzkę.

  Przenosiny do nowego lokum to złożony proces, który wymaga metodycznego podejścia. Należy spojrzeć na nie jak na wysiłek obwarowany dość sztywnym zestawem procedur. Osoby z doświadczeniem w przeprowadzkach twierdzą, że proces każdorazowo wygląda tak samo: dzieli się na etapy, które opisujemy poniżej.

 • 1 marca 2019

  Apartamenty inwestycyjne - czy się opłaca?

  Każdy, kto choć trochę interesował się w ostatnich latach rynkiem nieruchomości musiał zauważyć, że oferta nieruchomości wypoczynkowych pod wynajem bardzo urosła. I trudno się temu dziwić - w obliczu mizerii na rynku lokat bankowych i niepewności finansowych produktów inwestycyjnych. Podstawowa zaleta nieruchomości jest taka, że nie stoi za nimi żadna skomplikowana zasada działania, jak ma to często miejsce w przypadku finansowych produktów inwestycyjnych. A jaką dodatkową przewagę dają apartamenty inwestycyjne w kurortach?

   

 • 30 stycznia 2019

  Uwłaszczenie użytkowników wieczystych – czy warto szybko uiścić opłatę przekształceniową?

  Wraz z początkiem roku dotychczasowi użytkownicy wieczyści gruntów publicznych stali się ich właścicielami. Każdy z nich ma udział we własności proporcjonalny do udziału w powierzchni posiadanej przez nich nieruchomości mieszkaniowej. Jednak nie odbywa się to bezpłatnie. Grunt należy „kupić“ od poprzedniego właściciela - czyli Skarbu Państwa albo do samorządu. Można to zrobić jednorazowo lub na raty i warto zastanowić się jaka opcja bardziej Ci odpowiada. Różnica w kosztach może być znaczna.

 • 2018
 • 7 listopada 2018

  Kiedy kupować mieszkanie: na początku czy na końcu inwestycji?

  Kupując mieszkanie, wiążemy się z jakimś miejscem na dłuższy czas. Kiedy już wybierzemy, gdzie chcemy mieszkać, czeka nas jeszcze decyzja, na jakim etapie inwestycji dokonać zakupu – na początku czy bliżej końca.

 • 24 października 2018

  Gwarancja a rękojmia - Co powinnaś wiedzieć kupując mieszkanie?

  Kupując mieszkanie samodzielnie, często można zagubić się w prawnym żargonie i wpaść w pułapki terminologiczne. Nawet kwestia relatywnie prosta, jak rozróżnienie gwarancji i rękojmi, może stanowić znaczący problem.

  Zacznijmy więc od kwestii technicznych. Po pierwsze, rękojmia to coś do czego, jako klient, masz prawo na mocy obowiązujących przepisów, wynika ona bowiem z kodeksu cywilnego. Gwarancja natomiast jest kwestią umowną, podlegającą uzgodnieniu.

 • 8 września 2018

  Zanim kupisz mieszkanie, poznaj prawa i obowiązki członka wspólnoty mieszkaniowej.

  Przeniesienie własności z dewelopera na nabywcę lokalu w dzisiejszych czasach jest niemal zawsze równoznaczne z wejściem do wspólnoty mieszkaniowej. Choć w dalszym ciągu w Polsce do spółdzielni mieszkaniowych należy ponad 2 miliony mieszkań, to we wspólnotach jest ich już niemal 3 miliony, a liczba ta stale rośnie. Przyjrzyjmy się zatem jakie prawa i obowiązki są związane z przynależnością do wspólnoty mieszkaniowej.

 • 20 sierpnia 2018

  Po co nam Biuro Obsługi Klienta?

  Każdy, kto ma za sobą pierwszy zakup mieszkania, z pewnością przypomina sobie tę radość wyczekiwania na klucze i chęć jak najszybszego rozpoczęcia prac wykończeniowych, a w dalszej kolejności sprawnej przeprowadzki. Odbiór mieszkania to niestety często zimny prysznic na głowę rozpaloną marzeniami i planami nowych właścicieli nieruchomości.

 • 6 lipca 2018

  Co trzeba wiedzieć o montażu klimatyzacji w mieszkaniu

  Mieszkania obecnie projektowane są tak, aby zapewnić we wnętrzu jak najwięcej światła. To przekłada się na dobre samopoczucie mieszkańców, a poza tym – duże okna wyglądają bardzo estetycznie i elegancko. Jasne wnętrze czy komfort temperaturowy? A może obie korzyści na raz?

 • 14 maja 2018

  Wakacyjne inwestycje

  Inwestycje condo jeszcze kilka lat temu były dostępne jedynie dla dużych, pakietowych inwestorów. Dzisiaj – przy obecnych cenach oraz coraz bogatszej ofercie deweloperów, zakup mieszkania w którejś z wakacyjnych miejscowości nie jest już żadną ekstrawagancją. Początkujący inwestorzy najchętniej korzystają z formy mieszanej – chcą zarabiać na wynajmie, ale także planują spędzać w apartamencie urlop. Taka na przykład opcja jest możliwa przy zakupie lokalu w kołobrzeskim Podczelu w Apartamentach Koło Brzegu – inwestycji realizowanej przez Nickel Development.

 • 27 kwietnia 2018

  Dlaczego warto iść do biura dewelopera? Czego nie dowiesz się online?

  Prawie każdy, kto poważnie myśli o zakupie mieszkania, pierwszy ruch w kierunku swojego nowego lokum wykonuje w internecie. Wydaje się, że sieć daje nieograniczone możliwości przekazywania informacji potencjalnym klientom. Wiele osób pewnie nawet zastanawia się, czy nie można by kupować mieszkań przez internet. Jak na razie, to formalnie niemożliwe. Poza tym, uważamy, że nie byłoby to dobre dla samych nabywców.

 • 20 marca 2018

  Zmieniam mieszkanie. Jak się do tego zabrać?

  Mamy kilka wskazówek dotyczących tego, jak zabrać się za cały proces związany ze zmianą mieszkania. Tak, aby przebiegł sprawnie, a jednocześnie sprawiał frajdę. Najbardziej skorzystasz z niego, gdy stoisz przed tym wyzwaniem po raz pierwszy. Mamy jednak nadzieję, że dostarczymy Ci wartościowych wskazówek, nawet jeśli masz już za sobą doświadczenia związane z zakupem nieruchomości.

  Na początek warto zadać sobie kilka ogólnych pytań związanych z tym, co lubimy i czego potrzebujemy.

 • 20 marca 2018

  Kolejne mieszkanie od tego samego dewelopera. Warto?

  W porównaniu do innych zakupów, mieszkanie kupujemy bardzo rzadko. Wyłączając grupę osób zawodowo inwestujących w nieruchomości, mieszkanie kupuje się najwyżej cztery razy w życiu. Mamy to szczęście, że nasi klienci kupują od nas bardzo często kolejne dwa, a nieco rzadziej - trzy mieszkania. Choć początkowo wydaje się to dziwne, po dłuższym zastanowieniu logika przychodzi z pomocą i pomaga uznać racjonalność takiego postępowania. Dlaczego więc warto szukać kolejnego mieszkania u znanego już dewelopera?
 • 20 marca 2018

  Co trzeba sprawdzić przy wyborze mieszkania, aby niczego nie przeoczyć?

  Z zakupem nowego mieszkania zwykle wiążą się emocje. O ile nie jesteś wytrawnym inwestorem, który ma za sobą przynajmniej kilkanaście takich transakcji, pamiętaj, że emocje potrafią tak samo pomagać, jak i szkodzić. Trzeba cieszyć się swoimi decyzjami, a jednocześnie mieć pewność, że przy ich podejmowaniu wzięliśmy pod uwagę wszystkie istotne elementy. Przygotowaliśmy listę takich, które naszym zdaniem mogą w znaczący sposób wpłynąć na wybór lub odrzucenie konkretnych propozycji.