Zakup mieszkania lub domu w programie dopłat Bezpieczny Kredyt 2% (BK2%) zwyczajnie się opłaca. Jak wynika z wyliczeń, które konsultowaliśmy z partnerską kancelarią finansową https://experci24.pl/, rata kredytu w BK2% będzie niższa nie tylko od raty zwykłego kredytu, ale również od średnich cen wynajmu mieszkania w odpowiednich przedziałach wielkości. Program BK2% otwiera nowe możliwości osobom, które do tej pory nie mogły sobie pozwolić na zakup mieszkania - w przypadku mieszkań z naszej oferty raty będą niższe do nawet 1700 zł względem standardowych. Zakup powinny więc rozważyć również te osoby, które było stać na mieszkanie, ale wybierali najem z innych powodów. Teraz mają szansę na budowanie majątku osobistego na znacznie korzystniejszych warunkach.

 

Dlaczego warto skorzystać z programu Bezpieczny Kredyt 2%

Za przystąpieniem do programu BK2% przemawiają naprawdę solidne argumenty, jak chociażby możliwość zakupu mieszkania bez wkładu własnego. Wiemy, jak trudno jest w czasach rosnących kosztów życia zgromadzić oszczędności, szczególnie na początkowym etapie kariery i budowania własnej samodzielności. Teraz jest na to szansa. U nas mieszkanie bez wkładu własnego można zakupić przy wsparciu w ramach programu BK2% za miesięczną ratę od 1 777 zł.

Dodatkowo, program BK2% nakłada na uczestników naprawdę niewiele ograniczeń. Jest to między innymi wiek, brak własnego mieszkania oraz posiadanie własnej zdolności kredytowej (budowanie zdolności poprzez poręczenie akurat w tym programie nie wchodzi w grę).

 

Nasze mieszkania i domy spełniają warunki programu BK2%

Ważne jest, że nie ma ograniczenia związanego z dochodami osiąganymi przez wnioskujących, a jedynie limit maksymalnej kwoty udzielanego kredytu i gwarancji BGK (w przypadku osób ubiegających się o kredyt bez wkładu): 500 lub 600 tys. zł na zakup mieszkania oraz konieczność zamieszkania w nim w ciągu 24 miesięcy od przekazania własności. To ostatnie jednak nie powinno być problemem, jeśli kupujesz swoje pierwsze mieszkanie. Relatywnie wysoki limit pozwala brać pod uwagę zarówno duże - 4-pokojowe mieszkania, a nawet domy. Dla tych, którym zależy na czasie - mieszkania i domy w trzech naszych inwestycjach będą gotowe jeszcze w tym roku. To sprawia, że czasu na wykończenie i wprowadzenie się będzie w sam raz, żeby sprostać wymaganiom programu.

https://fiqusmarcelin.pl/pl/makieta

https://osiedlenaturama.pl/pl/lista-mieszkan

https://dabrowki.com/wyszukiwarka-domow

Z kolei tych, którzy liczą i porównują różne opcje, powinna ucieszyć informacja, że przy najwyższych kredytach BK2% – a zatem przy zakupie największych mieszkań, miesięczne oszczędności potrafią sięgnąć prawie 2 tys. zł na jednej racie. W przypadku naszej oferty - największa oszczędność to niecałe 1700 zł miesięcznie w porównaniu ze zwykłym kredytem.

 

*Przedstawione raty wyliczono na przykładzie wybranych mieszkań. Szczegóły są dostępne w Biurze Sprzedaży. 

Duża elastyczność rozwiązania daje szanse wielu poszukującym własnego M

Godne podkreślenia jest, że program nie jest adresowany tylko do formalnych małżeństw, ale również par bez ślubu - z dzieckiem i bez, a także singli, w tym również wychowujących dziecko. W różnych grupach różnią się limity, ale dostęp do dopłat jest dla praktycznie dla każdego.

Ważnym aspektem jest możliwość mieszanego finansowania wkładu własnego. Można bowiem częściowo skorzystać z gwarancji BGK (limit do 100 tys. lub 120 tys.), a częściowo wpłacić własne pieniądze. To szczególnie przydatne przy chęci zakupu większego mieszkania, którego cena przekracza limity przyznawania kredytu (500 tys. i 600 tys.).

Warto wziąć pod uwagę również możliwość sfinansowania kredytem BK2% wykończenia pod klucz. Może to zdecydowanie przyspieszyć moment wprowadzenia się, a przede wszystkim da gwarancję ceny gotowego mieszkania.

 

Kto najbardziej skorzysta z programu BK2%?

Jak przyznaje Waldemar Szramka, ekspert kredytowy z kancelarii finansowej https://experci24.pl/, program BK2% daje najwięcej tym osobom, które bez wsparcia nie mogłyby sobie pozwolić na zakup własnego mieszkania. Jak ocenia, przy państwowym wsparciu zdolność kredytowa rośnie o 25-30%, czyli naprawdę sporo.

W pierwszej kolejności powinny zainteresować się programem osoby bez wkładu własnego. W naszej ofercie znaleźć można wiele mieszkań, w przypadku których rata z BK2% będzie niższa niż średnie ceny najmu dla odpowiednich przedziałów powierzchni. Przynajmniej kilkanaście z nich jest na Osiedlu Naturama, zlokalizowanym na poznańskim Strzeszynie, w bezpośrednim sąsiedztwie lasów i terenów rekreacyjnych otaczających Jezioro Strzeszyńskie. To świetna lokalizacja dla rodziny z małymi dziećmi. Z jednej strony jest to zaciszne miejsce, gdzie jest mnóstwo zieleni i przestrzeń pomiędzy budynkami, ale również środek osiedla wyłączony z ruchu samochodów. A mimo tego dzięki bliskości tzw. ramy komunikacyjnej czy wewnętrznej obwodnicy Poznania, można stamtąd dojechać w dowolne miejsce w mieście w kilkanaście minut.

 

*Przedstawione raty wyliczono na przykładzie wybranych mieszkań. Szczegóły są dostępne w Biurze Sprzedaży. 

Jak mogą wyglądać obciążenia miesięczne, biorąc pod uwagę, że początkowo jest to spłata rat malejących, a później w stałej wysokości - najlepiej sprawdzić w kalkulatorze, który Experci24 stworzyli na potrzeby wstępnej oceny możliwości potencjalnych kredytobiorców, chcących skorzystać ze wsparcia państwa https://experci24.pl/pobierz/

 

Zawsze warto sprawdzić możliwości na spotkaniu z ekspertem kredytowym

Trzeba pamiętać, że ten program nie jest czarno-biały, czy - jak powiedzieliby ludzie z branży IT - zero-jedynkowy.

Wiele rozwiązań można wypracować i najlepiej to zrobić we współpracy z doświadczonymi ekspertami kredytowymi. Przede wszystkim nie można sobie odmawiać możliwości podjęcia próby pozyskania finansowania BK2%.

Czasem jest tak, że cały zakup trzeba sfinansować więcej niż jednym kredytem. Nawet jeśli oprócz objętego dopłatami BK2% trzeba pomyśleć jeszcze o kredycie gotówkowym - to i tak warto to zrobić, bo średnie oprocentowanie takiego zadłużenia będzie nadal korzystniejsze niż kredyty z dotychczasowej oferty banków.

 

Kto oferuje kredyty BK2%

W tej chwili kredyty z BK2% oferują cztery banki, ale sytuacja pewnie będzie się zmieniać dynamicznie i możliwe, że w najbliższych dniach dołączą do tego grona kolejne.

Na stronach internetowych można sprawdzić wstępnie warunki udzielania tych kredytów, ale o konkretne rozwiązanie i ofertę poprosić doradcę kredytowego. Możliwości przy indywidualnym podejściu jest zawsze więcej niż przy korzystaniu z oferty standardowej, widocznej na stronach internetowych.