Dom to miejsce, które uosabia nasz charakter, temperament, dopełnia naszą osobowość, otacza spokojem, bywa nawet formą terapii. Urządzamy go według naszego gustu, wypełniamy przedmiotami, których estetyka jest nam bliska. Przechowujemy w nim pamiątki z dawnych lat, dziesiątki artefaktów zdradzających naszą osobowość. Każdy z domowników naznacza swoim charakterem wnętrza, w których spędza najwięcej czasu. Pokoje dzieci odzwierciedlają ich aktualne pasje, stos książek na nocnym stoliku pokazuje czym obecnie się interesujesz, płynąca muzyka wyraża Twój nastrój. Łącząc  w staranny i przemyślany sposób wszystkie elementy możesz sprawić, że stan well-being będziesz osiągać każdego dnia.

 

Twój dom Twoją prywatną strefą ZEN

Początek drogi do osiągnięcia błogostanu to starannie przemyślany wybór mieszkania. Byłoby idealnie, gdyby miało ono odpowiednią ekspozycję, umożliwiające słońcu długie przebywanie w naszych wnętrzach. Nie mniej ważny jest układ pomieszczeń - dobre wystrefowanie mieszkania, wyraźny podział funkcji pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Istotne jest, aby – bez względu na wielkość pomieszczeń – oddzielać strefę prywatną od zawodowej. Gabinet, czy zaaranżowane miejsce do pracy niech służy tylko temu zajęciu. W strefie wspólnego wypoczynku, jaką jest salon, nie powinno się ani pracować, ani odrabiać lekcji. Tutaj jest miejsce na spędzanie czasu z najbliższymi, wspólne zabawy i rozmowy oraz na odpoczynek. Azylem, który pozwala się zrelaksować po ciężkim dniu może także być łazienka, zamieniona w prywatne SPA. Najprzyjemniejszym zaś miejscem, najbliżej natury, najbardziej kojącym i odprężającym stać się może balkon, taras, czy loggia. Szczęśliwi posiadacze takiego pomieszczenia zyskują dodatkowe miejsce relaksu, z którego – przy coraz wyższych temperaturach – można z przyjemnością korzystać przez wiele miesięcy w roku.

Ergonomia we wnętrzu

Urządzanie mieszkania zgodnie z zasadami ergonomii to dbanie, by było ono wygodne, bezpieczne, ułatwiające wykonywanie codziennych obowiązków, ale także estetyczne i cieszące oko, a przez to kojące duszę. Podstawą ergonomicznie urządzonego mieszkania jest dobre oświetlenie i odpowiednia wentylacja. Ergonomia lub jej brak najbardziej widoczna jest w kuchni. Mądre i przemyślane jej urządzenie pozwala szybko i sprawnie przygotowywać posiłki. Odpowiednie zaprojektowanie stref ergonomicznych ułatwia poruszanie się po kuchni i sprawia, że wszystko mamy „pod ręką”. W dalszej kolejności – w pozostałych pomieszczeniach – istotne są odpowiednio dobrane meble, dostosowane do użytkowników – ich sposobu spędzania czasu i osobistych preferencji. Wygodne rozwiązania, sprytne skrytki wykorzystujące skrawki przestrzeni pozwalają zachować w domu ład i porządek, który oddziałuje harmonijnie na nasze wnętrze sprawiając, że odpoczynek, praca i sen przebiegają bez żadnych zakłóceń.

Rozwijaj w mieszkaniu swoje pasje

Lubisz malować, majsterkować, wyszywać? A może robisz makramy, czytasz kryminały lub układasz puzzle? Cokolwiek sprawia Ci przyjemność – warto dla swojej pasji wygospodarować w domu osobną przestrzeń. Takie miejsce – nawet, jeżeli nie stanowi oddzielnego pomieszczenia – będzie Twoją największą radością i odskocznią od codzienności. Będziesz przebywać w nim z przyjemnością wiedząc, że robisz to, co naprawdę lubisz. Dlaczego to takie ważne? Świadomość posiadania swojej i tylko swojej przestrzeni dodaje energii, wpływa kojąco i buduje Twoją osobowość.

Biofilny design – Twoim przyjacielem jest natura

Wprowadź do swoich wnętrz elementy nawiązujące do natury – żywą roślinność, maksymalnie dużo naturalnego światła, materiałów, wzorów i kolorów zaczerpniętych ze świata fauny i flory. Odpowiednio dobrana kolorystyka wyzwoli naszą energię lub przeciwnie – pozwoli ukoić nerwy i odnaleźć wewnętrzny spokój. W strefie relaksu warto zastosować barwy spokojne, stonowane – beżowy, kremowy, piaskowy, ale także zaczerpnięte z przyrody odcienie błękitu i zieleni. Mocne barwy warto zarezerwować do pomieszczeń, w których wskazana jest aktywność: prywatnej siłowni czy kącika hobby.

Przeniesienie świata natury do domu to panaceum na dobry nastrój i lepsze samopoczucie. Taki naturalny design przywraca nam równowagę, koi nerwy, działa inspirująco, poprawia kreatywność i redukuje stres. Jeżeli mamy w domu balkon, taras lub loggię – warto również tam zadbać o podobny wystrój. Odpowiednia aranżacja tej dodatkowej przestrzeni – wiklinowe meble, naturalne pledy, ciepłe oświetlenie, hamak, rośliny w donicach, aromatyczne zioła – sprawią, że nie będziesz chciał spędzać wieczorów gdzie indziej.

Mieszkanie na przedmieściach

Powyższe wskazówki można zastosować właściwie w każdej przestrzeni. Nickel Development ma w swojej ofercie ostatnie mieszkania na Osiedlu Księżnej Dąbrówki, które doskonale nadają się do wypełnienia wszystkich zaleceń. Ponad 80-metrowe mieszkania o ekspozycji wschodnio-południowo-zachodniej, doskonale doświetlone, z wydzielonymi strefami: prywatną i wypoczynkową, z loggiami – oto wyśmienita propozycja dla miłośników prywatnego spa we własnych wnętrzach – dla każdego, kto ceni wszystkie chwile spędzane w domu z najbliższymi.