Nasza inwestycja Warzelnia składająca się z apartamentów w domach wielorodzinnych, domów w zabudowie szeregowej, a także willi miejskich po raz kolejny znalazła uznanie ze strony dziennikarzy. Tym razem uplasowała się na liście 10 najlepszych osiedli zbudowanych w Polsce przez firmy deweloperskie w XXI w. przygotowanej przez portal Noizz.pl.

Autor artykułu podkreśla prostą, a jednocześnie niebanalną architekturę wąskich trzykondygnacyjnych domów, które - jak pisze - przypominają holenderskie lub brytyjskie town-house’y.

Od samego początku realizacji inwestycji Warzelnia, postępowaliśmy wbrew oczywistemu - jak może się wydawać - sposobowi postępowania, gwarantującemu sukces. Na rynku jest bowiem wiele projektów tworzonych według sprawdzonej „recepty“ na szybką sprzedaż. Prosty blok w niezłej lokalizacji, a w nim mieszkania dwu- i trzypokojowe z balkonami. Do tego jeszcze przystępne ceny i można się spodziewać, że sprzedaż potoczy się dynamicznie. W przypadku Warzelni, żaden ze składników tej „recepty“ nie jest obecny.

Dagmara Nickel, prezes Nickel Development, doskonale wiedziała, co powinno powstać na terenie dawnego browaru w Kobylimpolu. Czuła, że to miejsce stanie się inspirującą przestrzenią, pełną światła i dającą możliwość obcowania z naturą. Wiedziała, że przyciągnie ono ludzi, którzy cenią jakość życia, spędzania wolnego czasu, wypoczynku. Wiele zależało od architektury.

Sławomir Rosolski, architekt, który zaprojektował Warzelnię bardzo dobrze zna Kobylepole. Sam mieszka w tej okolicy, co sprawiło, że jak nikt inny potrafił wyczuć to miejsce i jego uwarunkowania przestrzenne: skarpę, stare drzewa i budynek dawnego browaru. Często podkreśla, że ten projekt to prostota z bogactwem detalu. I choć na pierwszy rzut oka może się to wydawać sprzecznością, to im dłużej się tam przebywa, obserwuje - tym więcej inteeresujących elementów można dostrzec. Począwszy od ręcznie wyrabianej cegły licowej, gdzieniegdzie wystającej (co sprawia, że światło załamuje się w niezwykle ciekawy sposób), a na unikalnym wzorze każdej z bram garażowych kończąc - każda część jest niezwykle przemyślana.

Wcześniej Warzelnia była już obwoływana Drugim Starym Browarem, jedną z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Poznaniu, a portal RynekPierwotny.pl przyznał jej laur Inwestycji Dekady.