Zakup na początku inwestycji daje większy wybór

Na wczesnym etapie inwestycji asortyment lokali jest największy. To pozwala na dobór mieszkania najlepiej spełniającego Twoje potrzeby. Za większym wyborem idzie również większa elastyczność w zakresie realizacji własnej wizji miejsca, które w przyszłości stanie się domem.

Możesz w takich okolicznościach ustalić z deweloperem, co należy zmienić względem początkowego projektu. Chodzi tu przede wszystkim o ściany działowe, czyli układ mieszkania, ale również elementy wykończeniowe, wchodzące jeszcze w zakres prac po stronie dewelopera, np. typ grzejników, parapetów, umiejscowienie drzwi.

Czas na ustalenie szczegółów wykończenia

Dokonując zakupu na początku prac, masz więcej czasu na obmyślenie szczegółów wykończenia i zarezerwowanie ekip wykonawczych. Nawet, gdy decydujesz się na dodatkową usługę wykończenia pod klucz, co zwalnia Cię z obowiązku poszukiwania wykonawców, więcej czasu przyda się na spotkania i ustalenia z naszą projektantką.

Kto woli zaczekać do końca?

W pewnych konkretnych przypadkach zakup na koniec realizacji inwestycji też może być korzystny. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i wymagań. Jeżeli jesteś w stanie zaakceptować węższy wybór lokali, to czasem możesz trafić na okazję w postaci oferty wyprzedażowej. Jeśli masz kłopot z wyobrażeniem sobie przestrzeni mieszkania, też lepiej jest zaczekać, aż będzie można do niego wejść.

Dla inwestorów, kupujących nieruchomości z myślą o wynajmie, zakup przy końcu realizacji inwestycji skróci czas „zamrożenia” środków finansowych. Jest to jednak ryzykowne podejście, ponieważ często jest tak, że najpopularniejsze mieszkania wśród najemców są równie popularne wśród końcowych nabywców i mogą „rozejść się” zanim budowa będzie ukończona.

Przemyśl swoją decyzję

Pamiętaj, że dom jest miejscem, które ma być nam bliskie na lata. Nawet stając w obliczu prawdziwej okazji, trzeba dać sobie czas na przemyślenie decyzji. W tym kontekście, wbrew powszechnemu rozumowaniu, bezpieczniejsze jest kupowanie „dziury w ziemi” (o ile oczywiście zakupu dokonujesz u sprawdzonego dewelopera, z dużym dorobkiem i zapleczem) niż gotowego mieszkania.

Przy zakupie nieruchomości w budowie mamy więcej możliwości, aby się wycofać z zakupu. Czasem utrata zadatku jest mniej dotkliwa niż konsekwencje nietrafionej inwestycji (czy to prywatnej, czy biznesowej). Kupowanie (szczególnie za gotówkę – bardzo obecnie popularne) już zbudowanej nieruchomości praktycznie nie daje żadnej drogi odwrotu.

Jesteśmy odpowiedzialną firmą, która na pierwszym miejscu stawia zadowolenie swoich klientów. Zdarza się zatem dość często, że wybór konkretnego lokum poprzedzony jest kilkoma spotkaniami – sprzedawcy muszą dokładnie zbadać potrzeby nabywcy. Wiemy, że zadowolony klient wraca do nas po latach po kolejną nieruchomość dla siebie lub poleca nasze usługi swoim bliskim.

Stała szeroka oferta

Staramy się, aby w naszej ofercie zawsze był szeroki wybór i przynajmniej trzy różne propozycje. Aktualnie mamy dostępne mieszkania i domy w czterech inwestycjach, które zbliżają się ku końcowi budowy – to Osiedle Botaniczna, Wille Wodziczki, Fosowa i Gościniec. Z kolei inwestycja na samym początku realizacji to ST_ART Piątkowo. Jest więc okazja do sprawdzenia w praktyce jak wygląda oferta na początku i pod koniec budowy.