Od czterech lat prowadzimy na stronie www.nickel.com.pl blog, w który przedstawiamy nasze inwestycje, piszemy o trendach w budownictwie, funkcjonowaniu miast, opisujemy poznańskie dzielnice, przybliżamy procedury związane z odbiorem mieszkania, funkcjonowaniem wspólnoty mieszkaniowej, czy wreszcie doradzamy, jak urządzić mieszkanie lub dom. Chcemy w ten sposób pokazać, że zakup mieszkania to poważna inwestycja i zmiana, ale także wielka przygoda i duża dawka radości. Nasze starania docenił portal rynekpierwotny.pl, który w wydawanym przez siebie kwartalniku https://dewelopermarketing.pl/ stworzył ranking najciekawszych blogów deweloperskich, plasując nas na 5 miejscu.
Pandemia nas zmieniła
Ostatnie dwa lata przyniosły duże zmiany w preferencjach kupujących, co wpłynęło także na ofertę mieszkań.
Gdzie Ty właściwie jesteś? Zasadniczo nie ma to znaczenia. Dobrze rozpisana firmowa partytura umożliwi efektywną pracę zarówno z biura, jak i z domu, czy jakiegokolwiek innego miejsca. Serwis pracuj.pl przeprowadził badania na temat około pandemicznych zmian w środowisku pracy. Jak się okazuje niemal połowa badanych wykonuje obowiązki zawodowe przynajmniej częściowo poza biurem i 90% chciałaby to kontynuować po zakończeniu pandemii. Aż 67% z nich uważa bowiem, że są tak samo efektywni jak podczas pracy w biurze. Jeżeli nie w biurze, to gdzie znaleźć dobre miejsce do pracy? Warto się nad tym zastanowić szukając nowego mieszkania. Nickel Development projektując nową inwestycję, starał się uwzględnić zmieniające się potrzeby mieszkańców. Tak powstał wielofunkcyjny budynek na poznańskim Marcelinie.
Jeszcze większą popularnością niż wcześniej cieszyły się mieszkania z dodatkową przestrzenią:
Nabywcy mieszkań często chcą pozostać w mieście, ale pragną także otrzymać od dewelopera coś specjalnego – mieszkanie z ogródkiem, tarasem, loggią lub balkonem. Taka oferta jest coraz bogatsza. Parterowe mieszkania w nowych blokach wyposażane są w ogródki, którymi dysponować mogą jedynie ich właściciele. Dodatkowe metry zielonej przestrzeni to miejsce relaksu dla całej rodziny – choć nie jest w nich tak intymnie jak w przydomowych ogrodach, to posiadanie dodatkowego miejsca do relaksu jest niewątpliwym atutem takiej oferty. W ogródku możemy posadzić kwiaty i krzewa, rozstawić mały plac zabaw dla dzieci, meble ogrodowe, czy parasol.
Mam już mieszkanie i co dalej?
Podpisanie aktu notarialnego przenoszącego własność nie ejst końcem, a dopiero początkiem. Zostając właścicielem mieszkania trzeba zmierzyć się z jego wykończeniem i wyposażeniem oraz zapoznać się z zasadami funkcjonowania wspólnoty mieszkaniowej.
Ekipy odpowiedzialne za poszczególne prace są odpowiednio zsynchronizowane, a ponadto dysponują rezerwami materiałowymi dzięki umowom dostaw zawieranym bezpośrednio z producentami lub dużymi dystrybutorami, co gwarantuje, że nie zabraknie im „Słodkiego aromatu kwiatów czeremchy przy pełni księżyca”. Sam nadzór nad przebiegiem i jakością wykonania wszelkich prac wykończeniowych leży po stronie YouNick Design, co zdecydowanie odciąża Twój grafik.
Współpraca z architektem wnętrz pozwala uniknąć pomyłek oraz błędnych decyzji związanych z urządzaniem mieszkania. Mowa o takich pomyłkach jak chociażby źle wykonane pomiary, zakup niewłaściwych elementów wykończeniowych czy wyposażenia. Osoby bez doświadczenia mogą też dobrać nieodpowiednie rozwiązania funkcjonalne w poszczególnych pomieszczeniach, na przykład w łazience albo kuchni. Usunięcie czy też naprawienie wszystkich tych błędów wiąże się z dodatkowymi kosztami, które mogą przewyższać koszty zatrudnienia profesjonalnego architekta wnętrz. Reasumując, skorzystanie z pomocy specjalisty pozwala uniknąć dodatkowych kosztów, jakie mogą wyniknąć na skutek błędnych, nieprzemyślanych decyzji.
Posiadając mieszkanie możemy brać udział w zarządzaniu częścią wspólną. Poprzez aktywne uczestnictwo w zebraniach wspólnoty, dzięki dyskusji oraz głosowaniu, właściciel mieszkania ma realny wpływ na działania dotyczące całej nieruchomości. Odbywa się to poprzez oddawanie głosów dotyczących uchwał. Zaznaczyć należy też, że członkowie wspólnoty mają prawo do kontrolowania działalności zarządu, czy też wglądu w dokumentację, która opisuje i tworzy specyfikację części inwestycji należącej do każdego z członków wspólnoty.
Jak się okazało kwestie związane z zastaniem członkiem wspólnoty mieszkaniowej najbardziej rozpaliły naszych czytelników. Wpis poświęcony tej tematyce przeczytało ponad 30 tysięcy osób.
O inwestycjach inaczej
Nasze blogowe wpisy to także inne spojrzenie na tematykę nieruchomości. W jednym z artykułów udowadnialiśmy, że mieszkania kupują kobiety.
Opublikowane w tym roku w „Proceedings of the National Academy of Sciences” badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Sydney pokazało, że mężczyźni wykazują dużo większą skłonność do podejmowania skrajnych decyzji, podczas gdy kobiety częściej przyjmują w tej materii postawę umiarkowaną. Dlaczego to istotne podczas wybierania mieszkania? Ponieważ trzeba wówczas wziąć pod uwagę wiele czynników, nadać im priorytety i znaleźć pomiędzy nimi równowagę.
W innym pokazywaliśmy zalety mieszkania na otwartym osiedlu.
Czy zatem izolacja to na pewno dobre rozwiązanie? Biorąc pod uwagę uciążliwości związane z zamkniętymi obszarami mieszkaniowymi warto zastanowić się, czy lepszą drogą nie jest otwarcie się na świat zewnętrzny. Takim przykładem otwartej na ludzi i na otaczającą przyrodę inwestycji jest Osiedle Botaniczna, zrealizowane przez Nickel Development na poznańskich Ogrodach. Kompleks kilku budynków, położony tuż przy Ogrodzie Botanicznym i nieopodal Jeziora Rusałka naturalnie wtopił się w zastane otoczenie.
Staramy się, aby nasz blog był skarbnicą wiedzy o inwestycjach, miejskich rozrywkach, trendach w budownictwie i w rozwoju miast, poradnikiem projektanta wnętrz – amatora, mieszkańca budynku, członka wspólnoty mieszkaniowej i Poznaniaka. Piszemy z przyjemnością i nie zamierzamy przestać.