Uruchomienie programu „Pierwsze Mieszkanie” w połączeniu z wcześniejszym obniżeniem bufora dla wyliczeń zdolności kredytowej tworzy perspektywy dla osób, które z różnych względów musiały się wstrzymać z decyzją o zakupie. Podczas wiosennej edycji Targów Mieszkań i Domów zaobserwowaliśmy bardzo duże zainteresowanie możliwościami stwarzanymi przez nowy program. Potwierdzają to również liczne zapytania, jakie odbiera nasze Biuro Sprzedaży.  Jak przyznaje Waldemar Szramka - doradca kredytowy, z którym współpracujemy – do złożenia wniosku trzeba się dobrze przygotować. Z tego artykułu dowiesz się, o czym można i trzeba pomyśleć już teraz chcąc skorzystać z programu wsparcia „Pierwsze mieszkanie”.

Dlaczego należy przygotować się na „Pierwsze mieszkanie”?

W związku z tym, że środki w budżecie programu będą z całą pewnością ograniczone, kolejność składania wniosków najpewniej będzie miała znaczenie przy przyznawaniu pomocy. To przede wszystkim dlatego trzeba się już teraz przygotowywać i przemyśleć swoją strategię pozyskiwania wsparcia finansowego.

Jak należy się przygotować?

Waldemar Szramka, doradca kredytowy, podpowiada, żeby już teraz sprawdzić swoją zdolność kredytową, historię spłaty wcześniejszych zobowiązań, zająć się wyczyszczeniem rejestrów informacji kredytowej (BIK, KRD itp.).

Należy też wejść już teraz we współpracę z firmą deweloperską, od której chcesz kupić mieszkanie. Najlepiej więc będzie, gdy już teraz podejmiesz decyzję, jaki lokal kupisz. Ma to kolosalne znaczenie, ponieważ - jak podkreślają eksperci Otodom Analytics zajmujący się monitoringiem rynku nieruchomości - osoby, które nie będą mogły wprowadzić się do zakupionych mieszkań w ciągu 12 miesięcy nie skorzystają z prawa do dopłaty.

A zatem już teraz powinnaś przejrzeć ofertę deweloperów pod kątem mieszkań, których odbiór nastąpi najdalej do połowy 2024 roku. Do tego - warto jeszcze prześledzić historię wcześniejszych inwestycji poszczególnych deweloperów, których bierzesz pod uwagę, weryfikując czy w poprzednich realizacjach nie mieli oni istotnych opóźnień względem harmonogramu budowy.

Szeroka oferta dopasowana do warunków programu

Sprawdź w kilku bankach swoją zdolność kredytową. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, współpracujący z nami doradcy kredytowi, chętnie w tym pomogą. Po spotkaniu z doradcą lub bankiem, będziesz wiedzieć, na ile możesz sobie pozwolić, więc możesz dokonać wyboru.

Mieszkania i domy w trzech inwestycjach, które oddamy klientom w tym roku wpisują się dokładnie w założenia programu „Pierwsze mieszkanie”. Mamy tu na myśli zarówno termin przekazania, możliwości przeprowadzki, a także limity cenowe. Do tego dokładamy atrakcyjny harmonogram płatności. Przy podpisaniu umowy deweloperskiej wpłaca się 20% ceny, a 80% po przyznaniu kredytu. Klienci zyskują gwarancję ceny i bezpieczeństwo zakupu. W przypadku braku pozytywnej decyzji ze strony banku, oddamy początkowo wpłacone środki.

Oferujemy bardzo szeroki wybór. Z jednej strony mamy dwie opcje, które zadowolą miłośników przyrody, którzy chcą być również blisko miasta. Pierwsza z nich to Osiedle Naturama na poznańskim Strzeszynie, a druga to etap Skarbcowa na Osiedlu Księżnej Dąbrówki (w Dąbrówce pod Poznaniem, gm. Dopiewo), gdzie można czerpać korzyści z wolniejszego tempa życia. Oba osiedla poza wygodnymi, przestronnymi mieszkaniami i domami o czytelnych, ustawnych układach, mają do zaoferowania również szereg rozwiązań proekologicznych, zmniejszających wpływ na środowisko, a także ograniczających koszty zużycia mediów. Z drugiej strony mamy utrzymany w miejskim stylu FIQUS Marcelin, czyli budynek typu mixed-use (połączenie funkcji mieszkaniowej z usługową, a także społeczną - wielofunkcyjna przestrzeń living room jako miejsce sprzyjające nawiązywaniu relacji sąsiedzkich, w ciągu dnia będące strefą coworkingową.

Warto skorzystać z tego wyboru, ponieważ najzwyczajniej mieszkania mogą zostać szybko wykupione. W pandemii wielu deweloperów wstrzymało się z decyzjami o rozpoczęciu budowy, wobec tego, że trudno było przewidzieć kształtowanie się kosztów surowców, paliw i energii. A to oznacza, że nasza oferta jest wyjątkowa w skali rynku. Jeśli chcesz sprawdzić ofertę innych firm – szybko przekonasz się, że nie mają tak szerokiego wyboru mieszkań dostępnych do odbioru w tym roku, spełniających wymagania programu „Pierwsze mieszkanie”.

Sprawdź dokładnie dewelopera

Nasza firma obchodzi w tym roku 25-lecie. Jesteśmy doświadczeni, a informacje o naszych wcześniejszych inwestycjach, ich charakterze, postępach prac, znajdziesz w wielu miejscach niezależnych od nas. Piszą o nas portale branżowe i dziennikarze zajmujący się tematyką nieruchomości w gazetach codziennych. To potwierdzenie naszej wiarygodności.

Możesz nas lepiej poznać umawiając się na spotkanie z handlowcem w naszym Salonie Sprzedaży w Poznaniu, przy ul. Piątkowskiej 110.