Czym byłby styczeń, bez podsumowania minionych 12 miesięcy? Nie da się ukryć, że w 2022 roku rynek nieruchomości stał się bardzo wymagający. Wojna w Ukrainie wzmocniła niekorzystne zjawiska inflacji oraz wzrost cen materiałów budowlanych i kosztów wykonawstwa. Pojawiły się również ograniczenia związane z dostępem do kredytów hipotecznych, co również negatywnie wpłynęło na popyt na mieszkania. Zakup nieruchomości realizowano w głównej mierze z gotówki – inwestorzy pozostali aktywni, a nasze mieszkania dalej cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Miniony rok okazał się bardzo pracowity. Wykorzystaliśmy ten czas na pogłębioną analizę rynku i poszukiwanie obszaru na dywersyfikację portfela. Postawiliśmy na nowe rynki i projekty inwestycyjne, w tym apartamenty hotelowe w destynacjach nadmorskich i górskich. Powołaliśmy spółkę operatorską Nickel Hospitality, która przejęła opiekę nad wszystkimi obiektami powstającym w sieci apartamentów turystycznych. W 2022 roku po raz pierwszy mieliśmy okazję wziąć udział w konferencji PRES Polish Real Estate Summit 2022 połączonej z pierwszą edycją targów inwestycyjnych INRE 2022 Invesment Real Estate Exhibition.

Kontynuowaliśmy prace na rozpoczętych budowach i uruchomiliśmy sprzedaż dwóch nowych inwestycji. Na poznańskim Strzeszynie powstaje Osiedle Naturama, a na istniejącym już Osiedlu Księżnej Dąbrówki zlokalizowanym w Dąbrówce rozpoczęliśmy budowę kolejnego, 12 etapu osiedla. Oferta obejmuje trzy typu zabudowy – mieszkania, mieszkania dwupoziomowe w budynkach a’la bliźniak oraz domy szeregowe. Najlepiej sprzedającą się inwestycją 2022 okazał się FIQUS Marcelin. Nieruchomość cieszy się sporym zainteresowaniem głównie wśród inwestorów - FIQUS Marcelin to projekt spełniający wszystkie kryteria mieszkań, których poszukują najemcy. 

Rozpoczęliśmy cykl Dialog Architektury ze Sztuką, wydając z tej okazji album z realizacji naszych projektów. Jako deweloper chętnie uczestniczymy w tym dialogu, zarówno przez wprowadzanie sztuki do wnętrz naszych inwestycji, jak i poprzez mecenat. Cenimy sobie współpracę z poznańską galerią sztuki Vinci Art Gallery, w której to w minionym roku zostaliśmy partnerami min. wystawy Oskara Zięty „Matt is the new shine”. Uważamy, że sztuka stanowi piękno sama w sobie, lecz umieszczona w określonym kontekście wzbogaca otoczenie i nabiera innego wymiaru. W minionym roku nasza firma objęła również patronat nad muralem inspirowanym obrazem Artura Smoły „Oczko” zlokalizowanym na Śródce od strony ul. Wyszyńskiego i Ronda Śródka w Poznaniu.

Wiele satysfakcji dostarczyły nam liczne wyróżnienia, którymi doceniono naszą pracę. Otrzymaliśmy między innymi nagrodę Symbol Komfortowego Mieszkania 2022 przyznawany przez PubliCity  Media Group, wydawcę "Monitora Biznesu" oraz "Monitora Rynkowego". Nagrodę przyznawano liderom branż za najwyższą jakość pracy. Na koncie Nickel Development pojawiła się również statuetka Acanthus Auresus, przyznana za nowoczesny expo marketing budujący wizerunek firmy i jej wartość biznesową, wręczona przez Grupę MTP podczas Targów Mieszkań i Domów w marcu. Zyskaliśmy także tytuł Dewelopera Roku 2021. To nie wszystko! CEO Nickel Development, YouNick Mint i YouNick Technology Park Dagmara Nickel znalazła się na liście 100 inspirujących, kształtujących scenę VC i startupów kobiet, opublikowanej przez Vestbee.

Razem z YouNick Technology Park zaangażowaliśmy się w szereg działań wspierających, takich jak pomoc finansowa i logistyczna, a także wszelkiego rodzaju zbiórki najbardziej potrzebnych artykułów dla dzieci, kobiet i osób starszych. Przez cały rok braliśmy udział w licznych akcjach charytatywnych - Poland Bussines Run, Deweloperzy Dzieciom, Pociąg marzeń itp. Mieliśmy swój udział w lokalnych wydarzeniach, takich jak Dni Dąbrówki czy spotkania dla lokalnej społeczności organizowane w forcie VA, zlokalizowanym na poznańskim Piątkowie. W 2022 roku nie zabrakło również Dni Otwarych na terenach naszych inwestycji. 

Miło nam poinformować, że pomimo trudności, dzięki solidnej i rzetelnej pracy wszystkich zespołów, w 2023 roku możemy zaoferować klientom cztery inwestycje gotowe do odbioru już w drugiej połowie roku!