W porównaniu do innych zakupów, mieszkanie kupujemy bardzo rzadko. Wyłączając grupę osób zawodowo inwestujących w nieruchomości, mieszkanie kupuje się najwyżej cztery razy w życiu. Mamy to szczęście, że nasi klienci kupują od nas bardzo często kolejne dwa, a nieco rzadziej - trzy mieszkania. Choć początkowo wydaje się to dziwne, po dłuższym zastanowieniu logika przychodzi z pomocą i pomaga uznać racjonalność takiego postępowania. Dlaczego więc warto szukać kolejnego mieszkania u znanego już dewelopera?

Najważniejsza jest cena

Dla nabywców, którzy przy zakupie kierują się w pierwszej kolejności ceną przekonujący jest argument, że klient powracający może liczyć na dodatkowy rabat od dewelopera. Dodatkowo, jeśli dał się zapamiętać jako kontrahent mało kłopotliwy, z pewnością firma zdecydowanie chętniej będzie z nim negocjować. Nawet w sytuacji, gdy nie uda się uzyskać rabatu, taki klient może liczyć na korzystniejsze warunki zakupu, np. bardziej dogodny harmonogram wpłat transz kredytu.

W moim stylu

Poza ceną i lokalizacją, które są dla Polaków najważniejszymi kryteriami wyboru mieszkań, ważna jest funkcjonalność oraz styl. Jeśli należysz do grona klientów, którzy zwracają uwagę na funkcje i jakość architektury, to z pewnością zauważyłaś lub zauważyłeś, że doświadczone firmy deweloperskie wyrobiły sobie pewne standardy w tych obszarach. To styl, z którym możesz się identyfikować lub nie. Klienci, którzy zakup pierwszego mieszkania mają już za sobą, mają dużo większą świadomość swoich potrzeb i preferencji. Wraz z tą dojrzałością przychodzi często refleksja, że firma, która już raz sprostała tym wymaganiom ma dużo większe szanse na powtórzenie tego dokonania niż taka, która jeszcze „nie zna” klienta.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeśli cenisz sobie poczucie bezpieczeństwa, ponowny wybór mieszkania od tego samego dewelopera jest dla Ciebie optymalną opcją. Znasz ludzi, którzy będą Cię obsługiwać i wiesz czego możesz się po nich spodziewać. Z pewnością spore poczucie bezpieczeństwa zapewnia również znajomość treści umów, z jakich korzysta deweloper. Wreszcie - znasz jakość oferowanych rozwiązań i wiesz jakie zmiany lokatorskie mogą być wprowadzone.

Społeczność w Dąbrówce

Dla nas klasycznym przykładem takiego rozsądnego podejścia są klienci, którzy kupili mieszkania i domy na Osiedlu Księżnej Dąbrówki. Znamy wiele par, którym po kilku latach mieszkania w Dąbrówce powiększyła się rodzina, więc przenieśli się do nowo wybudowanych etapów osiedla. Z biegiem lat sprowadzali tam również swoich rodziców, przyjaciół i znajomych. W gronie tych klientów znajdziemy przykłady na każdy z typów postępowaniach, o których mówimy w tym wpisie. Miłym efektem ubocznym tego, że wiele osób przenosiło się do nowszych domów lub mieszkań na tym samym osiedlu, sprowadzając na swoje poprzednie miejsce rodzinę i znajomych, jest wytworzenie specyficznej społeczności. Na Osiedlu Księżnej Dąbrówki ludzie dobrze się znają, świetnie odnajdują się w swoim towarzystwie i czują się bezpiecznie. Możesz dołączyć do tej społeczności. Budujemy właśnie dziesiąty etap osiedla, a na nim mamy do zaproponowania mieszkania i domy. Sprawdź ofertę na stronie internetowej dedykowanej inwestycji: dabrowki.com