Stan deweloperski – co to znaczy? Jeśli planujesz zakup  swojego pierwszego mieszkania lub domu, na pewno często spotykasz się z tą definicją. Wyjaśniamy, co obejmuje stan deweloperski i zdradzamy dlaczego - w zależności od dewelopera lub rodzaju nieruchomości, pojęcie „stan deweloperski” może obejmować co innego.

Stan deweloperski – co to znaczy?

Stan deweloperski to taka baza pod dalsze wykończenie lokalu. Zwykle obejmuje on podstawowe prace wykończeniowe i instalacyjne w nowo budowanej nieruchomości. Ich zakres  może się różnić w zależności od dewelopera, dlatego zawsze warto dopytać szczegółowo, jakie prace wliczają się w stan deweloperski.

Stan deweloperski mieszkania - co obejmuje?

Co obejmuje stan deweloperski mieszkania? Zazwyczaj jest to:

  • montaż podstawowych instalacji (wodno-kanalizacyjne, elektryczne, grzewcze i wentylacyjne).

  • stolarka okienna i drzwi zewnętrzne, parapety,

  • wylewki – przygotowanie posadzek i fundamentów pod docelowe podłogi,

  • nanoszenie warstw tynku na ściany zewnętrzne i wewnętrzne,

  • montaż systemów ogrzewania i wentylacji.

Czego nie obejmuje stan deweloperski? Najczęściej są to prace wykończeniowe: biały montaż, montaż gniazdek i włączników światła, położenie gładzi na ścianach, podłóg i glazury, drzwi wewnętrzne itp. Jeżeli zależy Ci na maksymalnym komforcie i wygodzie oraz zdjęciu ze swoich barków obowiązków związanych z pracami wykończeniowymi, zachęcamy do skorzystania z propozycji wykończenia mieszkania “pod klucz”, którą oferuje nasze biuro projektowe YouNick Design.

Stan deweloperski domu – co to znaczy?

Dom w stanie deweloperskim – co to znaczy? W przypadku wyboru domu, a nie mieszkania, prace wykończeniowe doprowadzające do tzw. stanu deweloperskiego obejmują np.:

  • budowę ścian, fundamentów, dachu oraz montaż okien i drzwi zewnętrznych,

  • podstawowe instalacje, takie jak wodno-kanalizacyjne, elektryczne, grzewcze i wentylacyjne,

  • tynkowanie ścian wewnątrz,

  • przygotowanie posadzki do położenia podłogi.

Stan deweloperski daje swobodę wyboru kolorów ścian, podłóg czy rodzaju montażu mebli. To etap, w którym budynek jest gotowy do indywidualnej personalizacji. W miarę postępu prac wykończeniowych dom przechodzi ze stanu deweloperskiego do etapu pełnego wykończenia.

Sprawdź nasze inwestycje!

Mamy nadzieję, że wiesz już, jakie elementy dotyczą stanu deweloperskiego mieszkania, a jakie  w stan deweloperski domu – co obejmuje i jakie jeszcze prace wykończeniowe czekają na przyszłego właściciela. Zachęcamy do sprawdzenia naszych nowych inwestycji: deweloper Poznań. W ofercie mamy nowoczesne domy w stanie deweloperskim i z opcją wykończenia pod klucz. Dla osób, które poszukują mniejszych metraży, oferujemy natomiast rozkładowe mieszkania na sprzedaż – Poznań. Zachęcamy do kontaktu.

Sprawdź też: