Dzisiaj najbardziej tęsknimy za swobodą i przestrzenią. Przedmieścia ze swoją dziką naturą, mniejszą gęstością zaludnienia i niską zabudową, oferują jej znacznie więcej niż miastowe osiedla. Najlepszym wyborem może stać się przemyślany zakup mieszkania lub domu w Dąbrówce, gdzie niska zabudowa wpisana w tamtejszą naturę pozwala na dużo więcej niezależności w codziennym funkcjonowaniu. Gotowe domy mają 200-metrowe ogrody, a budowany etap Zdrojowa oferuje na parterze mieszkania z ogrodami sięgającymi nawet 300 m kw.

Ograniczenia w przemieszczaniu się

Obowiązek utrzymywania 1,5 metra odległości między pieszymi może być trudniejszy do przestrzegania w zatłoczonych metropoliach. Na ulicach Dąbrówki taki problem nie występuje, a przemieszczając się po ulicach i między domami można czuć się swobodnie i bezpiecznie. Jeszcze większą przestrzeń ma się do dyspozycji w lasach i na terenach rekreacyjnych, których w okolicy nie brakuje. Każda z miejscowości w gminie Dopiewo dysponuje atrakcyjnymi miejscami do uprawiania turystyki i sportu.

Gdzie nie trzeba zasłaniać ust i nosa?

Konieczny, ale jednak uciążliwy obowiązek zasłaniania ust i nosa nie daje nam zbyt wiele możliwości na uniknięcie tego przepisu. Są jednak miejsca, gdzie można maski nie zakładać. To prywatne ogródki przy domach i mieszkaniach, parki, lasy i plaże. O takie przestrzenie w mieście niełatwo. Dąbrówka za to oferuje je wszystkie: między etapem Zbrojowa a Fosowa i Gościniec na Placu Szlaku Bursztynowego znajduje się zewnętrzna siłownia, w pobliskich lasach są liczne trasy biegowe i rowerowe, a we wsi Zborowo – teren rekreacyjny z plażą.  

Czy potrzebujemy miasta?

W sytuacji, gdy większość miejskich atrakcji nie jest dostępna, a nam najbardziej zależy na bezpieczeństwie rodziny, życie na przedmieściach wydaje się być najlepszą z opcji. W dąbrówkowych galeriach handlowych dostaniemy wszystko, czego potrzebujemy, a jeżeli szukamy czegoś nietypowego – możemy zamówić przez Internet. W Dąbrówce znajduje się aż 6 paczkomatów, więc z odbiorem przesyłki nie będzie problemu.

Jak spędzać czas na kwarantannie i w izolacji?

Od kilku miesięcy obserwujemy zmieniającą się rzeczywistość i próbujemy dostosować się do pojawiających się ograniczeń. Urządzamy nasze mieszkania i domy w taki sposób, by zapewnić każdemu z domowników komfort pracy, nauki i wypoczynku. Co jednak zrobić, gdy okoliczności zmuszą nas do pozostania w domu na dłużej? Życie w zamknięciu z pewnością nie jest łatwe. Na wygranej pozycji zdają się być właściciele domów, mieszkań z ogródkami, czy loggiami. Obcowanie z przyrodą, choćby w tak ograniczonym zakresie, z pewnością ułatwi nam przymusową izolację i uczyni codzienność bardziej znośną.

Pełna oferta domów i mieszkań na Osiedlu Księżnej Dąbrówki na stronie:

 https://dabrowki.com/