Bez wątpienia jesteśmy zróżnicowanym zespołem o rozmaitych zainteresowaniach i poglądach, ale także wiele nas łączy: uwielbiamy psy i staramy się funkcjonować ekologicznie. Interesujemy się losem zwierząt i leży nam na sercu dobro naszych czworonożnych przyjaciół, dlatego bardzo chcieliśmy pomóc pieskom ze schronisk i znaleźliśmy taki sposób, aby przy okazji wesprzeć również ideę zrównoważonego rozwoju.
W duchu Zero Waste
Idea Zero Waste to świadome podejście do gospodarowania odpadami – styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować możliwie mało odpadów i nie zanieczyszczać środowiska. Ta słuszna postawa przejawia się w naszej firmie nie tylko w ekologicznych rozwiązaniach stosowanych w realizowanych inwestycjach, ale przede wszystkim w codziennym życiu naszych pracowników. Nie wyrasta ona z regulaminu organizacji, ale płynie wprost od ludzi, dla których dbanie o środowisko jest szczególnie bliskie i to oni właśnie są prawdziwą inspiracją do szerzenia prawidłowych zachowań. Zero Waste to styl życia skłaniający nas do zwracania uwagi na to, ile generujemy odpadów i pamiętania, że odpady mogą stać się zasobami. Utożsamiając się z tą ideą, gromadziliśmy w firmie przez ostatnie lata nieużywane już materiały reklamowe: bannery, siatki roll-upy i inne, aby podarować im drugie życie i pomóc w ten sposób uwielbianym przez nas pieskom.
Szykujemy legowiska dla piesków
Skrzętnie zgromadzone materiały reklamowe przekazaliśmy poznańskiej firmie https://bebobi.pl/, która także działa zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a jej empatyczni pracownicy mają doświadczenie w produkcji akcesoriów z upcyklingu, szyjąc między innymi kolorowe maty samochodowe dla piesków. Z dostarczonych przez nas materiałów udało się wyczarować cieszące oko, wygodne i trwałe legowiska dla czworonogów. Te kolorowe i miękkie posłania z radością zawieźliśmy do Schroniska dla bezdomnych zwierząt https://www.schroniskoazorek.pl/ w Obornikach oraz do https://przytuliskauwandy.pl/ w Przyborówku koło Szamotuł. Uczciliśmy w ten sposób przypadający na 1 lipca Dzień Psa, aby chociaż tym drobnym gestem podziękować wszystkim zwierzakom za poranne merdanie ogonkiem, milczącą (a czasem bardzo głośną) obecność, a przede wszystkim za oddanie, które każdego dnia tak bardzo nas wzrusza. Pełni emocji, już w drodze powrotnej gromadziliśmy pomysły, co jeszcze możemy dla nich zrobić, bo jesteśmy pewni, że chcemy pomagać dalej.
Pomoc ma różne oblicza
Najbardziej wartościową pomocą dla schronisk jest oczywiście adopcja jednego z przebywających tam zwierzaków, co jest wspaniałym pomysłem dla osób chcących na stałe zaprosić do swojego życia czworonoga. Ale wsparcie można udzielić na wiele sposobów: na rzecz schronisk dla zwierząt można przeznaczyć 1,5% swojego podatku, zostać wolontariuszem wyprowadzającym psy na spacer albo podarować konkretne dary rzeczowe, takie jak karmy dla psów i kotów, legowiska, zabawki, miski czy gryzaki. Pracownicy naszej firmy to prawdziwi psiarze i wielu z nas ma w domu psy lub koty, a także chętnie niesie pomoc potrzebującym zwierzętom. Dlatego ekipa, która wybrała się do schronisk nie ograniczyła swojej wizyty do przekazania legowisk. Spędziliśmy dużo czasu z przebywającymi tam psami, a z niektórymi udało się wyjść na długi, wesoły spacer po lesie. Przepełnieni dobrymi emocjami tego dnia i wartością, którą udało się nam przekazać zwierzakom, tym bardziej zachęcamy wszystkich do zwrócenia uwagi na los naszych małych przyjaciół. Pamiętajcie, że nikt nie będzie tak wdzięczny jak pies, który otrzymał pomoc.