Jedziemy rowerem na Grunwald
Stale rosnące zainteresowanie rowerem jako środkiem komunikacji sprawia, że władze Poznania regularnie przeznaczają pieniądze na rozbudowę rowerowej infrastruktury, która przyczynia się do zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa miłośników jednośladów. W tym roku na ten cel przeznaczono ponad 20 milionów złotych. Część z realizowanych projektów została wybrana przez mieszkańców w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, co również świadczy o dużym poparciu mieszkańców dla tej formy przemieszczania się. Jedną z realizowanych w tym roku inwestycji jest etap trzeci Trasy Grunwaldzkiej, czyli budowa dwukierunkowej drogi rowerowej o nawierzchni bitumicznej, biegnącej od ul. Jugosłowiańskiej do ronda Skubiszewskiego. Nowy odcinek zostanie połączony z jednej strony z wybudowaną w ciągu dwóch poprzednich lat trasą dla jednośladów prowadzącą od ul. Jugosłowiańskiej do Międzynarodowych Targów Poznańskich, a z drugiej z drogą rowerową pomiędzy rondem Skubiszewskiego a ul. Malwową, tym samym znacznie ułatwiając komunikację pomiędzy centrum a pętlą tramwajową na Junikowie.

Szybko, wygodnie, ekologicznie
Z inwestycji FIQUS Marcelin już w tym momencie dojazd rowerem na Rondo Kaponiera zajmuje zaledwie kwadrans, potrzebny na pokonanie spokojnym tempem odległości 4,5 km. Z kolei po samej okolicy na dwóch kołach można przemieszczać się iście błyskawicznie – inwestycja zlokalizowana jest nieco ponad półtora kilometra od grunwaldzkiego kompleksu biurowego Pixel i wystarczy sześć minut, żeby tam dotrzeć, natomiast w bezpośrednim sąsiedztwie, bagatelne dwie minuty rowerem, znajdują się Business Garden i Sigma (oba w odległości 550 metrów), Stadion Miejski (650 metrów) oraz granica Lasku Marcelińskiego (750 metrów). 

Zieleń to kolor przyszłości
W Nickel Development zdajemy sobie sprawę z rosnącego znaczenia rozwiązań ekologicznych i aktywnie wspieramy ten trend. Dlatego nasza nowa inwestycja, FIQUS Marcelin, to nie tylko miejsce ułatwiające na co dzień rezygnację z samochodu na rzecz roweru, ale też zieleń w znaczeniu dosłownym. Inwestycję wyróżniają zielone przestrzenie – wewnętrzne patio, na które wychodzą wszystkie klatki schodowe, a także wspólne tarasy rekreacyjne na 7., 9. i 10. piętrze. Kaskadowy projekt bryły umożliwi ponadto wyeksponowanie zieleni tarasów, a jej walory estetyczne będą podkreślały, jak istotny aspekt stanowi ekologia w poszukiwaniu spokojnej miejskiej przystani. Warto podkreślić, że tę zieloną oazę charakteryzuje przystępność dla różnych nabywców – wśród 250 dostępnych mieszkań znajdą się zarówno kawalerki, jak i mieszkania 2-, 3- oraz 4-pokojowe, z których największe będą miały aż 104 m2 powierzchni. Wybierając FIQUS Marcelin, decydujesz się na świetną lokalizację oraz niebanalną architekturę, zorientowaną na ekologię i wygodę.

https://fiqusmarcelin.pl/pl/start