W tym roku mija 20 lat od momentu wbicia pierwszej łopaty na budowie Osiedla Księżnej Dąbrówki w podpoznańskiej Dąbrówce. Osiedle będące flagowym produktem Nickel Development i mocno kojarzone z firmą to wyraz długofalowej wizji zarządzających, a także architektoniczna perełka wśród osiedli wznoszonych na przedmieściach.

1.     Prawdziwa społeczność mieszkańców – przeprowadzki z etapu na etap i sprowadzanie krewnych i znajomych na poprzednie miejsce.

2.     Doskonały dojazd autem – droga S11 i połączenie z Autostradą A2 oraz trasą S5 – czas dojazdu do takich kluczowych miejsc w Poznaniu jak Rondo Kaponiera, centrum biurowe na Marcelinie czy Baraniaka – poniżej 30 minut wg wyliczeń na podstawie nawigacji Google Maps. To wynik lepszy niż w przypadku niektórych osiedli położonych w granicach Poznania.

3.     Jeszcze lepszy dojazd pociągiem – Stacja Palędzie zapewnia dojazd pociągiem do Dworca Głównego w Poznaniu w czasie 15-20 minut. Od 6:32 pociągi kursują co 20-25 minut aż do wieczora.

4.     Przedszkola i szkoły na miejscu, do których można dojść na piechotę po twardym i oświetlonym chodniku.

5.     Galeria Handlowa Dąbrówka – ponad 2200 m kw. powierzchni, gdzie znajdziemy dyskont, restaurację i 10 mniejszych sklepów.

6.     Przychodnie, apteki, place zabaw, boiska sportowe, kościół, fitness klub – wszystko to, co potrzebne na co dzień do życia osobom w różnym wieku i na różnym etapie życia, jest w zasięgu kilku kroków; można spokojnie zostawić samochód pod domem;

7.     Plaże w Zborowie, NIepruszewie i Lusówku – każda w zasięgu 20 minut jazdy samochodem.

8.     GOSiR Dopiewo – opiekuje się terenami i obiektami rekreacyjnymi w gminie, na terenie której leży Dąbrówka; dotyczy to plaży w Zborowie, a także tras biegowych i nordic walking na ternie Lasku Zakrzewskiego, który jest jednym z ulubionych miejsc dąbrówczan do aktywnego spędzania wolnego czasu.

9.     Architektura – Różnorodność formy, funkcjonalne układy mieszkań, dobra ekspozycja na światło słoneczne – to znaki rozpoznawalne Osiedla Księżnej Dąbrówki, które do tej pory projektowało łącznie 5 architektów. Osiedle Księżnej Dąbrówki wyróżnia się mocno na tle architektury przedmieść, gdzie dominują powtarzalne projekty.

10.  Balkony, tarasy, ogrody – Nie trzeba mieć domu, żeby cieszyć się swoim własnym kawałkiem zieleni; największe z ogrodów towarzyszącym mieszkaniom w budynkach wielorodzinnych mają nawet ponad 300 m kw.

11.  Stacja benzynowa pod ręką – Mieszkańcy Osiedla Księżnej Dąbrówki  mają bliżej na stację benzynową niż większość mieszkańców osiedli poznańskich; przy ul. Poznańskiej po przeciwległej stronie Galerii Dąbrówka znajduje się stacja benzynowa;

12.  Drogi i chodniki – udział deweloperów w rozwój Dąbrówki jest ogromny; sama budowa ul. Komornickiej jest warta prawie 1,5 mln zł. To koszt poniesiony przez Nickel Development, a to nie jedyne świadczenie przekazane przez dewelopera Gminie Dopiewo.

13.  Infrastruktura telekomunikacyjna – wg danych pozyskanych od operatorów, na terenie osiedla można mieć internet światłowodowy.

14.  Place zabaw – nie tylko dla małych dzieci. Na jednym z placów zabaw, które powstały na Osiedlu Księżnej Dąbrówki są sprzęty, którymi nie gardzi młodzież i dorośli; przy Rycerskiej 2 powstał plac z placem do gry w boule, stolikami do szachów oraz stołem ping-pongowym.

15.  Styl willi miejskich – mimo, że prawie wszystkie etapy Osiedla Księżnej Dąbrówki składają się z budynków wielorodzinnych, architektura kameralnych, niskich budynków sprawia, że kojarzą się raczej z willami miejskimi niż blokami.

16.  Wcześniejsze etapy – najlepsze referencje – nabywcy mogą obejrzeć na własne oczy jak wyglądały dotychczasowe realizacje dewelopera, przyjeżdżając na oględziny potencjalnego nowego lokum;

17.  Zieleń naokoło – Lasek Zakrzewski i plaże to nie wszystko; samo osiedle ma wiele nasadzeń i daleko mu do placów z betonu, z jakimi kojarzą się współczesne osiedla;

18.  Urząd Gminy Dopiewo – Gmina jest dobrze zarządzana, a samorządowcy dbają o mieszkańców, nie rezygnując przy tym z dobrej współpracy z deweloperami.

19.  Wykończenie pod klucz – Osiedle Księżnej Dąbrówki tak samo, jak i wszystkie pozostałe inwestycje Nickel Development daje klientom możliwość zlecenia kompleksowego wykończenia mieszkania, nawet z uwzględnieniem mebli ruchomych; w Nickel Development nie jest to usługa zarezerwowana dla mieszkań klasy premium.

20.  Procedury odbiorowe – Nad procesem wydania mieszkań czuwa specjalnie powołane do tego celu Biuro Obsługi Klienta, które nadzoruje wewnętrznie prace wykończeniowe oraz proces wprowadzania zmian lokatorskich, a jego pracownicy są swoistymi rzecznikami klientów.