Zespół Nickel Development w wyraźnej większości stanowią kobiety. Czy to dużo? Jeśli spojrzymy na statystyki, z których wynika, że budownictwo jest branżą o najmniejszym udziale kobiet wśród pracowników (7,4%), to śmiało można uznać, że nasze 65% to rzeczywiście wyjątkowa sytuacja.

Kobiecego charakteru nadaje firmie również prezes - Dagmara Nickel, jedna z nielicznych w Polsce prezesek firm deweloperskich. Warto pamiętać przy tym, że ogólnie w spółkach kapitałowych zaledwie 20% członków zarządu stanowią kobiety. Dagmara zarządza zresztą nie tylko firmą deweloperską, ale również YouNick Technology Park - pierwszym w Polsce prywatnym parkiem technologicznym, będącym siedzibą ponad 160 firm z branż IT, ICT oraz BIO. Oprócz tego stoi na czele funduszy inwestycyjnych YouNick Mint, które wspierają blisko 30 start-upów z obszaru healthcare i przemysłu 4.0.

Wśród kobiecego personelu szczególnie wyróżniają się managerki zarządzające projektami inwestycyjnymi. Jedną z nich jest Magda Ratajczak, PM inwestycji ST_ART Piątkowo.

Przy okazji symbolicznego spotkania z okazji zawieszenia wiechy na ST_ART Piątkowo przyznała, że mimo początkowych obaw, pracownicy generalnego wykonawcy szybko przekonali się do jej sposobu zarządzania inwestycją. Specyfika pracy wymaga nieustannego podejmowania decyzji i stanowczej postawy. Tylko w taki sposób można egzekwować wykonanie kolejnych etapów. Magda wypracowała sobie także własny sposób na komunikację z licznym zespołem.

— Najważniejsze są precyzyjne, proste komunikaty, które nie dają możliwości interpretacyjnych. Przekazuję informacje bardzo zwięźle, ponieważ to minimalizuje ryzyko ewentualnych pomyłek - mówi Magda Ratajczak.

Zapytana o to, jak odnajduje się w męskim świecie branży budowlanej, uśmiechając się odpowiedziała krótko:

— Wszyscy już wiedzą, że jestem nieprzejednana i nie odpuszczam, bo odpowiadam za terminowość inwestycji.

 

--

Przy opracowaniu tego postu korzystaliśmy z danych zawartych w raporcie Aleo.com z grupy ING:
https://aleo.com/pl/blog/kobiety-w-biznesie