Inwestycje Nickel Development cechują się przemyślanym doborem lokalizacji i architekturą najwyższej klasy - tworzoną z pasją i zaangażowaniem. Na etapie doboru gruntów bierzemy pod uwagę możliwość odpowiedniego umiejscowienia budynków na działce i zapewnienia zrównoważonego dostępu do światła słonecznego. Już wtedy staramy się eliminować gorąco z lokali mieszkaniowych. Jednak wrażliwi na upał mają możliwość dodatkowego chłodzenia. Biorąc pod uwagę coraz cieplejsze lato, takich osób może być więcej.

Czy warto montować klimatyzację w mieszkaniu?

Lato w Polsce jest dość upalne. Nie jest tajemnicą, że różnica temperatur między porą zimową a letnią jest spora. Co więcej, w okresie zimowym dni są krótkie i bardzo brakuje nam światła. Oznacza to, że duże okna są jak najbardziej pożądane przez nabywców mieszkań. Niestety, w przypadku dużych przeszkleń po stronie południowo-zachodniej gwarantujących dużo światła we wnętrzu, latem temperatura w mieszkaniu może być nieznośna.

Wówczas warto rozważyć montaż klimatyzacji - nawet, jeżeli nie mamy domu jednorodzinnego. W apartamentach Wille Wodziczki, które aktualnie oferujemy, istnieje możliwość dokonania personalizacji i rozszerzenia funkcjonalności właśnie o klimatyzację zewnętrzną, choć nie jest to jedyna opcja.

Jaki klimatyzator wybrać do mieszkania?

Oczywistym rozwiązaniem problemu nagrzewania się wnętrza mieszkania lub apartamentu - jeżeli nie chcemy pozbywać się światła z wnętrza naszych czterech ścian - jest klimatyzator. Montaż takiego urządzenia nie jest skomplikowany, jednak należałoby wziąć pod uwagę kilka czynników, ponieważ w zakresie doboru systemu, który ma ochłodzić przestrzeń, mamy do wyboru kilka opcji.

Pierwszym wariantem są klimatyzatory przenośne. Tego typu systemy sprawdzają się dobrze, jeżeli będziemy korzystać z klimatyzacji wyłącznie w najgorętsze dni. Co więcej, jest to ciekawa opcja, jeżeli uznamy, że musimy schłodzić więcej niż jedno pomieszczenie - w takim przypadku po prostu przenosimy urządzenie tam, gdzie będzie nam potrzebne. Minusem takiego rozwiązania jest jednak większy hałas w porównaniu do wydajności oraz potrzeba wygospodarowania odpowiedniego miejsca w pokoju, co nie dla każdego będzie akceptowalne. Ceny takich urządzeń, przeznaczonych do użytku domowego, zamykają się w szerokich widełkach od 200 do 3000 złotych - jest więc z czego wybierać.

Drugi system, dość popularny na rynku, to urządzenia typu split. To opcja najpowszechniejsza, jest ona bowiem bardzo wydajna i - dzięki swojej konstrukcji - bardzo cicha. Sprężarka, wraz z wentylatorem, umieszczana jest poza mieszkaniem, więc nie zabiera przestrzeni i zapewnia większa kulturę pracy. Skraplacz, czyli komponent klimatyzacji wspomagany przez chłodzenie powietrzem, pracuje wówczas efektywniej. Ceny zawierają się w zakresie od 600 do 6000 złotych. Podobny zakres cen dotyczy także trzeciego rodzaju systemu klimatyzacyjnego - multisplit. Oferuje on opcję chłodzenia kilku pomieszczeń jednocześnie.

Techniczne możliwości montażu klimatyzatora

Urządzenia przenośne są z pewnością najmniej kłopotliwe w użyciu pod kątem techniczno-formalnym, działają bowiem jak małe urządzenia AGD i nie wymagają żadnych przeróbek w mieszkaniu. Natomiast, jeśli skłaniamy się ku urządzeniom typu split, warto zwrócić uwagę przy decyzji o zakupie apartamentu na możliwości techniczne budynku.

W Willach Wodziczki dzięki zastosowaniu sufitów podwieszanych w korytarzach oraz dodatkowych pionów technicznych będzie możliwość skorzystania z indywidualnej instalacji klimatyzacji w mieszkaniach. Jednostki zewnętrzne zostaną umieszczone na zewnątrz budynku – na dachu. Jest niemal zupełna dowolność w wyborze urządzenia, które można zamontować. Zakup i montaż odbywają się na koszt klienta.

Jeżeli chcesz więcej dowiedzieć się o opcjach montażu klimatyzacji w swoim apartamencie w Willach Wodziczki, nie wahaj się ani chwili - skontaktuj się z naszymi handlowcami, z chęcią wyjaśnią oni wszelkie wątpliwości: zapraszamy do biura sprzedaży na ulicy Piątkowskiej 110 w Poznaniu; wizytę najlepiej można umówić telefonicznie pod numerem 506-175-176, ale można wejść do nas również „z marszu”.