Deweloper Nickel Development Poznań
PREMIERA - KOŁOBRZEG
Przejdź do strony: Nie przegap!

Zmiany lokatorskie

CZY MOGĘ WPROWADZAĆ ZMIANY W MOIM NOWYM MIESZKANIU?

Projektujemy wszystkie mieszkania z myślą o ich funkcjonalności, ustawności i ergonomii w codziennym użytkowaniu. Każdy z Państwa jest jednak indywidualnością i swój dom ma prawo dostosować do własnych, specyficznych oczekiwań.

Dlatego właśnie oferujemy Państwu możliwość wprowadzania zmian lokatorskich. W ich zakres wchodzą takie prace jak:

  • likwidacja lub stawianie ścian działowych,
  • zmiana umiejscowienia i szerokości drzwi wewnętrznych,
  • zmiana ilości lub usytuowania punktów świetlnych, wyłączników oraz gniazd elektrycznych,
  • zmiana ilości lub usytuowania punktów teletechnicznych (telefon, Internet i TV),
  • zmiana umiejscowienia wanny, prysznica, umywalki, pralki, wc,
  • zmiana umiejscowienia piekarnika, zlewu, lodówki, zmywarki,
  • zmiana rozmieszczenia grzejników.
1. ZBIERZ INFORMACJE O SWOIM MIESZKANI

Aby przygotować się do wprowadzania zmian w swoim mieszkaniu, w pierwszej kolejności poproście Państwo specjalistę ds. zmian lokatorskich o udostępnienie rzutu mieszkania wraz z naniesionymi projektami instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej. Teraz macie Państwo komplet użytecznych informacji.

2. PRZEMYŚL SWOJE POTRZEBY

Przeanalizujcie Państwo swoją codzienną rutynę, ponieważ to na jej podstawie łatwo określicie, gdzie będziecie Państwo przykładowo włączać i wyłączać światło. Pomocne jest także przemyślenie, jakie rozwiązania sprawdzają się w Państwa obecnym domu, a jakie okazały się mało funkcjonalne. Przydatne jest również wrysowanie w plan mieszkania koncepcji rozmieszczenia mebli. Ich ustawienie może bowiem pomóc funkcjonalnie rozmieścić na przykład punkty elektryczne czy grzejniki.

3. NANIEŚ ZMIANY NA PLAN MIESZKANIA

Sprawdźcie Państwo, czy obecny układ mieszkania oraz rozmieszczenie instalacji jest zgodne z Państwa potrzebami. Jeśli nie, na planie mieszkania zaznaczcie zmiany, jakie chcielibyście wprowadzić. Prosimy pamiętać, że zmiany lokatorskie są związane z koniecznością ponoszenia pewnych kosztów przez Klientów. Dodatkowe punkty elektryczne, wznoszenie ścian działowych itp. to elementy, które będą podlegać wycenie. Prosimy, aby Państwo byli tego świadomi, nanosząc wstępnie swoje zmiany na plan mieszkania. Koszty będą wyższe, jeśli będą Państwo chcieli wprowadzać zmiany na późnym etapie budowy. Z tego względu rozsądne jest optymalizowanie zarówno ilości jak i terminu wprowadzania zmian. W tej kwestii mogą Państwo liczyć na wsparcie specjalisty ds. zmian lokatorskich

4. PRZEŚLIJ DO NAS PROJEKT ZMIAN

Za pomocą tego formularza prosimy przesłać do nas swoją koncepcję zmian. Nasz specjalista ds. zmian lokatorskich zapozna się z nimi i określi, czy będzie konieczne spotkanie w celu doprecyzowania pewnych kwestii, czy zmiany są na tyle nieliczne i proste, że można od razu przesłać je do wyceny. Zostaniecie Państwo o tym poinformowani drogą mailową, na adres podany w formularzu.

5. SPOTKAJ SIĘ Z EKSPERTEM

Jeśli zmian do wprowadzenia będzie sporo, albo niektóre z nich będą wymagały omówienia i doprecyzowania, nasz specjalista ds. zmian lokatorskich poprosi Państwa o krótkie spotkanie w naszym biurze sprzedaży przy ul. Piątkowskiej 110 w Poznaniu. Podczas tego spotkania mogą też Państwo skorzystać z porady lub zadać pytanie techniczne. Po zaakceptowaniu projektu zmian lokatorskich zostanie on przesłany do wyceny. Zakończenie tego etapu oznacza, że wprowadzenie kolejnych zmian nie będzie już możliwe. Spowodowałoby to bowiem rozpoczęcie całej procedury od początku i wydłużenie czasu realizacji. Dlatego, zanim zaakceptujecie Państwo projekt, upewnijcie się, że jest on ostateczny i w pełni odpowiada Państwa oczekiwaniom.

6. ZAAKCEPTUJ WYCENĘ

Drogą mailową otrzymają Państwo wycenę proponowanych przez Państwa zmian. Prosimy o zaakceptowanie jej w czasie 5 dni roboczych. Po tym okresie postęp budowy może być na tyle duży, że wpłynie na wycenę projektu.

7. PODPISZ ANEKS

Po zaakceptowaniu kosztów zmian, zostaną Państwo poproszeni przez Sprzedawcę o podpisanie aneksu do umowy. Jeśli umowa była zawierana notarialnie, aneks także będzie podpisywany w takiej formie, co wiąże się z kosztem po Państwa stronie w wysokości ok. 250 zł.

8. CZEGO NIE MOŻNA ZMIENIAĆ

Wprowadzane przez Państwa zmiany nie mogą:

  • ingerować w konstrukcję budynku czy wygląd elewacji,
  • zmieniać położenia pionów instalacyjnych,
  • zmieniać położenia oraz wielkości okien.
9. TERMINY I KOSZTY

Należy pamiętać, że cały proces zmian potrwa od 4 do 5 tygodni. Wynika to z faktu, iż bierze w nim udział wielu specjalistów, m.in. architekt, projektanci poszczególnych branż, wykonawca czy inspektor nadzoru. Koszty wprowadzenia zmian są wyliczane indywidualnie dla każdego klienta, zależą od ich ilości, specyfiki oraz zaawansowania budowy. Informacje odnośnie szacunkowych kosztów poszczególnych elementów zmian, np. dodatkowego gniazda elektrycznego, może udzielić Państwu specjalista ds. zmian lokatorskich.

Przejdź do strony: Doradztwo kredytowe
Przejdź do strony: Pod klucz
Przejdź do strony: Wykończenie na indywidualne życzenie
Przejdź do strony: Nasze realizacje wykończeń
Przejdź do strony: Nasi partnerzy w usłudze pod klucz
Przejdź do strony: Formularz reklamacyjny
Grupa Nickel
Naszą siłą jest Synergia

Nickel Development to firma rodzinna, która istnieje już od 1998 roku. Od tego czasu tworzymy domy i mieszkania w Poznaniu oraz poza rodzimą Wielkopolską. Wiedza, jaką od lat gromadzimy, pozwala nam z każdą nową inwestycją wdrażać coraz doskonalsze rozwiązania budowlane i funkcjonalne. Naszym atutem są pasja i zaangażowanie. Pragniemy tworzyć dla Państwa niezwykłe miejsca, w których po prostu wygodnie się żyje. Chcąc osiągnąć ten cel, wybieramy tylko najlepsze lokalizacje. Na wybudowanych przez nas osiedlach dbamy o infrastrukturę oraz zieleń. Przy realizacji projektów współpracujemy z renomowanymi pracowniami architektonicznymi, ponieważ chcemy, by nasze inwestycje były dla Państwa oraz dla nas powodem do dumy. Układy funkcjonalne naszych mieszkań dają komfort i pozwalają optymalnie zaaranżować przestrzeń. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, nieustannie poszerzamy wachlarz naszych usług. Dlatego obok komfortowych mieszkań, oferujemy bezpłatne usługi doradztwa kredytowego, biorąc na siebie wszelkie formalności. Wykańczamy także Państwa mieszkania pod klucz, według najnowszych światowych trendów. Wybierając nas, wybieracie Państwo dom, do którego chętnie będziecie wracać.

Jesteśmy częścią grupy kapitałowej Nickel.

Bądź na bieżąco

Biuro sprzedaży mieszkań

Nickel Development
ul. Piątkowska 110, 60-649 Poznań

pon - pt 8:00 do 17:00

sobota od 10:00 do 14:00

Telefon: +48 61 639 76 50

Napisz do nas